Шкідливі звички, неправильне харчування, порушення водно-сольового обміну можуть призвести до поступового утворення каменів у сечовидільній системі. Проблема є актуальною, адже спостерігається принаймні у 20% населення. А діагноз «мікролітіаз» (відомий нам як пісок у нирках) чує кожен другий.
Запущення проблеми може призвести до обтурації каменем сечоводів, травматизації стінки сечового міхура, як наслідок – гострої затримки сечі. Для того, щоб попередити ці проблеми, лікарі пропонують сучасне лікування проблеми – контактну лазерну літотрипсію.
Суть методу контактної лазерної літотрипсії
Контактна лазерна літотрипсія являє собою високотехнологічну методику руйнування каменів у сечоводах та сечовому міхурі шляхом їх дроблення на дрібні частинки. Одразу зазначаємо, що процедура не потребує оперативного втручання, є ефективною, безболісною та безпечною.
Метод полягає у транс уретральному введенні спеціального ендоскопічного приладу, який на кінці містить мінівідеокамеру і спеціальний зонд-літотриптер, дія якого полягає у роздроблені каменів до дрібного піску. Цей пісок без проблем виводиться із сечею природнім шляхом. Попри те, що лазер знищує камені, він не несе негативної вражаючої дії на стінку органів. Можливість введення ендоскопа трансуретрально дозволяє уникнути оперативного втручання.
Показання та протипоказання до контактної лазерної літотрипсії
Контактне лазерна літотрипсія є справжнім рятівним виходом для пацієнтів з сечокам’яною хворобою. Лікарі-урологи рекомендують проведення процедури у таких випадках:
камені локалізуються у крижово-куприковому з’єднанні;
розміри каменів сягають понад 1 см;
відсутність результату після дистанційної літотрипсії;
поява «каменевих доріжок», що може стати наслідком дистанційної літотрипсії;
ендоскопічне виявлення каменів, що не видимі на рентгенограмі;
високий ризик обтурації каменем сечоводів.
Але мусимо звернути вашу увагу, що попри свої численні переваги, контактна лазерна літотрипсія може проводитися не усім. Існують відносні та абсолютні протипоказання. Відносними протипоказаннями є звуження сечоводів, сфінктерів, деякі патології сечової системи, що піддаються лікування. Абсолютними проти показами є гострі запальні стани сечовидільної системи, такі як пієлонефрит чи гломерулонефрит, також простатит, тяжкий стан. Відносні протипоказання можна усунути, абсолютні, на жаль, не дозволяють проводити процедуру.
Контактна лазерна літотрипсія в Оксфорд Медікал
Проведення будь-яких лікувально-діагностичних маніпуляцій в Оксфорд Медікал Житомир – це гарантія, якості, комфорту та безпеки для кожного пацієнта. Перед призначенням літотрипсії, лікар-уролог проводить знану кількість необхідних обстежень, щоб, по-перше визначити саму доцільність процедури і, по-друге, застерегти пацієнта від найменшого ризику ускладнень. Однією з переваг Оксфорд Медікал є можливість проведення усіх обстежень, не виходячи за межі клініки.
Вибір знеболення залежить від індивідуальних особливостей здоров’я пацієнта. Може проводитися як місцеве знеболення (епідуральна, спінальна анестезія), так і загальний медикаментозний сон, тому можете бути впевненими, що пацієнт не відчуває болю в ході проведення маніпуляції.
Надалі проводиться обробка зони втручання та введення ендоскопа. Ризик інфікування мінімальний, адже шлях введення інструмента є фізіологічним, тобто без пошкодження цілісності шкірних покривів та стінок органів. Після процедури пацієнту призначається профілактичне антибактеріальне лікування, також лікар надає рекомендації щодо реабілітації. Процедура не потребує тривалого перебування у клініці, а це дозволяє значно заощадити вільний час пацієнта.
Обирайте якість – звертайтеся до фахівців Оксфорд Медікал!
ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ