Що ви знаєте про селезінку та її функцію? Селезінка це невеличкий орган, масою близько 150 грам, який знаходиться у проекції лівого підребер’я. Не кожен знає, але селезінка відіграє визначну роль у кровотворенні, депонуванні крові та заліза, елімінації еритроцитів, утворенні факторів імунного захисту та ін.
На жаль, в деяких випадках виникають тяжкі ураження селезінки, які не дають лікарям жодного шансу зберегти орган. Травми селезінки можуть призвести до масивних крововтрат, тому часто лікарі рекомендують негайне її видалення. На зміну класичним застарілим методам лапаротомічної спленектомії прийшов сучасний та малоінвазивний – лапароскопічна спленектомія.
В яких випадках варто проводити спленектомію?
Попри те, що селезінка виконує багато життєво важливих функцій, людина не потребує її трансплантації і може жити без селезінки. Проблема тільки у тому, що якість життя певним чином може погіршуватися, тому до видалення селезінки вдаються у крайніх випадках, а саме:
тяжкі травми селезінки, які призвели до порушення її функції чи розриву;
злоякісні пухлини селезінки;
доброякісні новоутворення селезінки, які неможливо видалити окремо, тому їх видалення поєднується із загальним видаленням селезінки;
розрив селезінки, спровокований значною спленомегалією (часто виникає при імунних патологіях);
ідіопатична тромбоцитопенічна пурпура;
таласемія;
серповидно-клітинна анемія;
інфекційні ураження селезінки, які не піддаються консервативному лікуванню;
туберкульозне ураження селезінки та ін.
Протипоказаннями до спленектомії є:
Показання та протипоказання до спленектомії визначає хірург після проведення детального обстеження пацієнта та порівняння ризиків.
Хід процедури лапароскопічної спленектомії в Оксфорд Медікал
В медичному центрі Оксфорд Медікал Житомир процедура проводиться із проведенням лапароскопічного доступу. Перевагами цього методу є:
в рази знижена травматичність для пацієнта (три проколи по 1 см в діаметрі);
значно краща видимість патологічно зміненого органу завдяки виведенню зображення з невеликої камери на екран із багаторазовим збільшенням;
можливість бачення органу під різними кутами завдяки рухливості камери;
швидкий період реабілітації;
мізерний ризик розвитку ускладнень та ін.
Операція проводиться поетапно. Після попередньої підготовки пацієнта проводиться знеболення, антисептична обробка операційного поля, розсічення тканин. Потім для профілактики кровотечі проводиться перев’язка судин селезінки і їх перетин, видалення самої селезінки.
Надалі лікар санує післяопераційне поле, проводить зшивання отворів косметичним швом. Для того, щоб уникнути таких неприємних ускладнень як кровотеча, інфікування, гематоми, лікар призначає додатково протизапальну, антибактеріальну та дезінтоксикаційну терапію.
Реабілітаційний період після спленектомії поділяється на ранній (повне загоєння тканин) та пізній (поступове відновлення та реабілітація імунної системи – перерозподіл функцій та ін.) При старанному дотриманні рекомендацій лікаря, період реабілітації буде швидким та безтурботним!
В Оксфорд Медікал працюють професійні хірурги, які протягом багатьох років все більше вдосконалюються для надання якісної допомоги кожному пацієнта. Нашими перевагами є якість, комфорт та безпека! Можете у цьому не сумніватися!
ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ