Стегновий канал це фізіологічне утворення організму людини. Його внутрішнє кільце обмежується такими частинами: стегновою веною, пахвинною зв’язкою та лакунарною зв’язкою. Стінки стегнового каналу представлене обома литками широкої фасції та стегновою веною. На жаль, при поєднанні таких факторів, як слабкість сполучної тканини і надмірні фізичні навантаження, пацієнти стикаються з такою проблемою як стегнова грижа.
Стегнова грижа – це випинання внутрішніх органів (сальник, петлі кишківника) через стегновий канал, яке зовні виглядає як пухлинноподібне утворення. Будова стегнової грижі є класичною, тобто вона містить і грижові ворота, і грижовий мішок з вмістом, і грижові оболонки. Грижовим вмістом муть бути петлі кишківника, сальник, внутрішні статеві органи.
Причини розвитку стегнової грижі
Як ми й зазначали, для розвитку стегнової грижі потрібний фізичний чинник напруги та слабкість стінок каналу. Цьому сприяють такі фактори:
стать - через анатомічні особливості стегнового каналу (ширший та коротший) жінки схильні до патології у 10 разів більше за чоловіків;
оперативне втручання на стегновому каналі;
надмірні потуги і підвищення внутрішньочеревного тиску (при закрепах, при утрудненому сечопуску, при кашлі, асциті);
параліч нервів очеревини;
спадкові порушення;
порушення трофіки сполучної тканини;
різке схуднення;
надмірні фізичні навантаження та ін.
Клінічні прояви стегнової грижі
Стегнова грижа характерна появою випинанням, яке вправляється назад і випинається назовні при напруженні живота. Окрім цього, пацієнт скаржиться на біль, який, власне, посилюється при ходьбі, тривалому перебуванні стоячи і звісно ж при фізичних навантаженнях. Біль може іррадіювати у низ живота, в стегно, в пах та промежину.
Головним ускладненням, яке може виникнути при стегнових грижах, є їх защемлення. При цьому ворота грижі різко змикаються, грижовий мішок перетискається. Стиснення призводить до порушення кровопостачання грижового вмісту з подальшим його відмиранням.
Ознаками защемлення є такі симптоми:
різкий гострий іррадіюючий біль, який може призвести до блювання;
гостра затримка дефекації;
грижа не вправляється, набуває ціанотичного забарвлення;
пацієнт відмічає кров у калі.
Лікування стегнової грижі в Оксфорд Медікал
На жаль, коли лікар діагностує стегнову грижу, пацієнт боїться вдаватися до оперативного лікування і випробовує на собі неперевірені мазі та таблетки, фізичні вправи, послуги шамана та ін.
Мусимо зауважити, що на сьогоднішній день єдиним методом лікування стегнової грижі є хірургічний – герніопластика. І набагато краще провести пластику до появи защемлення, це дозволить зберегти цілісність грижового вмісту.
Оперативний доступ може бути і відкритим, і лапароскопічним. Лікарі можуть застосовувати два анатомічних доступи: стегновий або пахвинний.
Стегновий доступ полягає у проведенні маніпуляції з переднього боку стегна. Грижовий вміст обережно вправляють і проводять пластику воріт методом Купера, а саме підшиванням пахвинної зв’язки до гребінцевої. У випадку защемлення грижові ворота варто дещо розсікти і провести всі вищеперераховані маніпуляції, пересвідчившись, що грижовий вміст не отримав незворотних змін.
Пахвинний доступ дещо складніший. Через пахвинне кільце лікар досягає грижового вмісту, розсікає грижову оболонку, перевіряє грижовий вміст та вправляє його. Грижовий мішок прошивають та розсікають. Пластику воріт грижі проводять методом Руджі або Парлавеччо.
Операція є нетривалою, а невеликі розрізи забезпечують короткий реабілітаційний період. Не нехтуйте своїм здоров’ям, при підозрі на грижу одразу зверніться до лікаря!
ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ