Міжхребцеві диски відіграють важливу роль у амортизації хребетного стовпа, належної рухливості. Через негативний вплив різних чинників (травми, вікові особливості, надмірні навантаження на хребет, спондилоартропатії системного ґенезу) зовнішня фіброзна оболонка не витримує, фіброзне кільце розривається і вміст диска випинається за межі хребта. Розвивається грижа міжхребцевого диска.
Інколи грижа може зникати сама або з допомогою професійно підібраного курсу масажу та лікувальної гімнастики. Але існують випадки, коли пацієнт звертається до нас із випадками, коли консервативна терапія безсила. Тоді лікарі вдаються до технік хірургічного лікування.
Причини розвитку грижі міжхребцевих дисків
Анатомічною особливістю міжхребцевих дисків є те, що їх живлення відбувається не за рахунок кровонаповнення, а від навколишніх тканин. Тобто, чим більше та активніше людина рухається, тим більше диски омиваються рідиною. Тому не варто дивуватися, коли люди, які ведуть малорухомий спосіб життя є першочерговою категорією з групи ризику, адже за рахунок нестачі поживних елементів зовнішня оболонка є недостатньо міцною і з часом розривається.Та ж історія стосується людей похилого віку.
Інша проблема – надмірне навантаження на хребцеві диски. Це явище супроводжує не тільки спортсменів важкоатлетів, адже вони якраз виконують вправи із професійним підходом та рівномірним навантаженням. Більша проблема виникає в осіб, у яких професія пов’язанама з надпороговими навантаженнями (вантажники, будівельники) та в людей з ожирінням.
Також грижа міжхребцевих дисків часто супроводжує пацієнтів із запальними патологіями, такими як радикуліт, остеохондроз, анкілозуючий спондилоартрит та ін.
В яких випадках необхідно хірургічне лікування міжхребцевих гриж?
Запідозрити про наявність проблеми дозволяють місцеві корінцеві болі, що виникають внаслідок стиснення випинанням та подразнення нервових пучків. Цей перший сигнал є ознакою необхідності негайного втручання, адже тривале стиснення нервів може призвести до парезу і навіть паралічу кінцівок, розладів діяльності деяких внутрішніх органів (втрата контролю сечопуску та ін.)
Про необхідність оперативного лікування грижі міжхребцевих дисків свідчить відсутність результату після тривалої консервативної терапії, різке погіршення стану пацієнта, високий ризик стиснення спинного мозку.
Не варто боятися оперативного лікування, адже спеціалісти клініки Оксфорд Медікал пропонують сучасні малоінвазивні методики усунення проблеми!
Хірургічні методи лікування грижі міжхребцевих дисків
Обравши оптимальний метод лікування, спеціаліст перш за все керується даними обстежень пацієнта, його індивідуальними особливостями, перебігом протікання захворювання. На сьогоднішній день, лікарі можуть запропонувати наступні методики хірургічного лікування гриж міжхребцевих дисків:
Ендоскопічна мікродискектомія – полягає у малоінвазивному введенні тонких інструментів у місце ураження та часткове висічення випинаючого диска.
Ламінектомія – процедура, що полягає у декомпресії нервових волоком шляхом видалення дужки хребця. Процедура дозволяє відновити нормальний кровотік, захистити нервові пучки. Якщо процедура проводилась на поперековому відділі, застосовується додаткове металеве кріплення.
Ендопротезування між хребцевого диска – заміна усього диска на сучасний протез, створений шляхом комп’ютерного ремоделювання.
Вертебропластика – малоінвазивне наповнення цементоподібною речовиною ушкоджених ділянок хребця для належного укріплення диска.
Кіфопластика – введення у диск спеціальної трубки з манжеткою, яка надувається та відновлює нормальну форму диска. Після цього манжетку видаляють, а її колишнє місце наповнюють цементом.
Поверніть собі здоровий активний спосіб життя! Зверніться до спеціалістів Оксфорд Медікал – ми допоможемо! Запис: 0412552255
ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ