Нирки – це парний орган, головною метою якого є утворення сечі. Сеча – це розчин, що складається з води, солей, сечової кислоти та токсичних продуктів обміну.
Злагоджена робота нирок забезпечує адекватний діурез, виведення токсинів, обіг води в організмі людини. Будь-яке незначне порушення чи поява дрібних конкрементів негайно проявляються відповідними симптомами: болем, інтоксикацією, масивними набряками, підвищенням артеріального тиску та ін.
В ряді випадків виникає необхідність виведення отвору, який забезпечить адекватне сечовиділення, так звану нефростому.
Суть встановлення нефростоми та показання
Нефростомія – це хірургічна маніпуляція, що полягає в створенні штучного отвору нирки і встановленні дренажу. Встановлений дренаж забезпечує пасивне виведення сечі. Дренаж встановлюється у проекції нирок в поперековій ділянці.
В яких випадках необхідна нефростомія? Цю маніпуляцію рекомендують пацієнтам у котрих проблема порушення відтоку сечі через різні патології сечовивідних шляхів. Лікарі вдаються до створення нефростоми при:
новоутворення нирок та сечоводів, як доброякісні, так і злоякісні;
новоутворення статевої системи: простати, піхви;
проведені оперативні втручання на нирках та сечоводах;
травми органів сечовиділення;
конкременти у нирках;
обтурація конкрементом сечоводів;
синусне кістозне утворення нирки та ін.
Підготовка пацієнта до нефростомії
Перед прийняттям рішення щодо проведення нефростомії, лікар уролог повинен ретельно обстежити пацієнта, та зважити усі показання і протипоказання. До протипоказань щодо проведення нефростомії відносять:
періодичне підвищення артеріального тиску, яке не завжди піддається медикаментозній корекції;
гідронефроз;
патології згортання крові, схильність до кровотеч;
прийом медикаментів, які сприяють розрідженню крові.
Саме тому лікар призначає спектр обстежень задля ретельного вивчення загального стану пацієнта і створення оптимальних умов для операції. Головними обстеженнями є загальноклінічні лабораторні аналізи, ЕКГ, огляд у терапевта, кардіолога, анестезіолога, за потреби – холтерівський моніторинг. Для профілактики інфекційного ускладнення обов’язково здати бактеріальний посів сечі. В день проведення маніпуляції пацієнт повинен бути натще, в деяких випадках призначають очисну клізму.
Знеболення зазвичай місцеве, за певних показань лікарі рекомендують медикаментозний сон.
Особливості проведення нефростомії в Оксфорд Медікал
Лікарі пропонують два види нефростомії: класичну (відкриту) та пункційну (черезшкірну). Класична нефростомія полягає у створенні невеликого надрізу шкіри у поперековій зоні. Через цей надріз лікар отримує доступ до нирки, робить у ній розріз та встановлює спеціальний катетер, який надалі фіксують швами до шкіри пацієнта.
Пункційна нефростомія є менш травматичною і полягає у проведенні чіткого проколу крізь шкіру та стінку нирки. Процедура проводиться під контролем УЗД. Коли голка зафіксована в нирці, через неї вводять катетер. Трубка фіксується до шкіри. Пункційна нефростомія є в рази популярнішою через короткий період реабілітації та простоту у виконанні.
Нефростомія триває не більше 40 хвилин. Ризик післяопераційних ускладнень є мінімальним, адже наші лікарі гарантують дотримання всіх правил асептики та антисептики. Професіоналізм лікарів клініки «Оксфорд Медікал» та висока якість наданих послуг нікого не залишать байдужими! Нас рекомендують близьким!
ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ