Питання причин та особливостей розвитку доброякісних новоутворень не в останню чергу актуальне через свою поширеність та ризик малігнізації, тобто злоякісного переродження. Ми знаємо декілька різновидів доброякісних пухлин, та найбільш часто діагностують саме ліпоми та атероми.
Що являють собою атероми та яка причина їх розвитку?
Атероми – це доброякісні новоутворення шкіри, які розвиваються внаслідок закупорки проток сальних залоз. Фактично вона є ретенційною кістою шкірних покривів.
Сальні залози виробляють спеціальну ліпідовмісну речовину – шкірне сало. Цей фактор відіграє важливу роль у захисті шкіри від зовнішніх несприятливих факторів – холоду, мікробів, перегрівання та ін. Без шкірного сала шкіра стає надто сухою, можуть розвиватися тріщини та значно швидше проникає інфекція.
Оскільки основним патогенетичним механізмом формування атероми є закупорка залози, то, власне, ми можемо виокремити такі причини її розвитку:
ураження фолікула волосини, яке супроводжується її запаленням і зовнішнім стисненням проток сальної залози;
зміни обміну речовин, які спричиняють зміну складу, густини та консистенції секрету сальних залоз; внаслідок вироблення надто густого шкірного сала залоза закупорюється;
запалення та ушкодження самих сальних залоз;
гормональні зміни, які призводять до надмірної продукції шкірного сала;
гіперкератоз (потовщення шкіри), та надмірне лущення шкіри; лусочки у свою чергу перекривають вихід отвору залози;
вроджені аномалії проток сальних залоз;
неправильний підбір косметичних засобів, які закупорюють протоки залоз зовні;
гіпергідроз.
Ознаки атероми
Найчастіше атероми розвиваються на волосистій частині шкіри голови і в місцях, де найбільше сальних залоз: обличчя, задня поверхня шиї, спина, плечі.
Суб’єктивних симптомів атерома не викликає, зазвичай пацієнти виявляють її випадково, під час вмивання чи нанесення крему, під час масажу. При пальпації атерома є щільним вузликом, не болючим та рухомим. Біль може виникнути тільки у випадку запалення атероми – коли всередину проникає інфекція, або коли відбувається травматизація атероми. Атероми можуть набувати різних розмірів, все залежить від локалізації і індивідуальних особливостей пацієнта.
Від ліпом атероми відрізняються тим, що вони утворюються в протоці залози у товщі шкіри, а ліпоми у свою чергу є класичними підшкірними жировиками. Ліпоми розвиваються значно повільніше ніж атероми і мають зовсім іншу етіологію.
Видалення атером в Оксфорд Медікал
Атерома – це просте новоутворення, діагностування та видалення якого не завдає складнощів. Перед плануванням оперативного втручання варто пройти огляд у хірурга та УЗД. Хірург визначить тип пухлини, наявність ознак запалення. Обов’язково чітко знати, чи нема протипоказань до видалення, тому призначаються такі обстеження, як коагулограма, ЗАК, ЕКГ, біохімія крові.
Лікар УЗД дасть чітку інформацію про локалізацію утворення, його розміри, наявність цілісної капсули, об’єм вмісту атероми.
В медичному центрі Оксфорд Медікал видалення атероми є нетривалою процедурою, яка проводиться під місцевим знеболенням. Спочатку лікар визначає індивідуальну чутливість організму пацієнта до анестетика. Потім шкіру оброблюють антисептиком, розсікають шкіру і видаляють пухлину, не пошкоджують цілісність капсули. Всі видалені атероми занурюють у консервуючий розчин і відправляють на гістологічне дослідження. Розріз закривають косметичним швом.
Насправді вся процедура триває не довше аніж 40 хвилин. Тому не варто вагатися, просто заплануйте візит до лікаря! Ми зробимо усе швидко та якісно!
ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ