Папіломи та контагіозні молюски – це проблеми вірусної етіології, які несуть за собою значний косметичний дефект. Головною проблемою є надмірна поява цих новоутворень на видимих зонах шкіри, а це в свою чергу приносить значного дискомфорту пацієнту.
Лікарі відмічають – проблему варто усувати комплексно! Допоможе поєднання малоінвазивного видалення папілом і молюскових вузлів та професійного медикаментозного лікування вірусного чинника.
Етіологія виникнення папілом та контагіозного молюска
Як ми і відмічали, папіломатозні вади шкіри – наслідок проникнення вірусного чинника. Поява папілом на шкірі обумовлена вірусом папіломи людини. Ми знаємо його як головного чинника розвитку раку шийки матки, так у чому тут зв’язок? Насправді існує досить багато видів ВПЛ, які можуть вражати людину, деякі онкогенні, деякі не онкогенні. Певні типи ВПЛ (16,18 типи) спричинюють ураження шийки матки, деякі – інші зони зовнішніх статевих органів. Певні типи ВПЛ, які насправді є масово поширеними серед людей, викликають масову появу папілом на шкірі.
Етіологічним чинником контагіозного молюска є ортопоксовірус (MCV). Передаються ці віруси при контакті, навіть при простому дотику від хворої людини. Насправді кожен з нас може бути носієм цих вірусів, але проявляються вони саме тоді, коли імунна опірність організму знижується (при автіамінозах, імунодефіцитних станах, прийомі ГКС ат цитостатиків).
Прояви папіломатозних вад шкіри
Папілома – це плоске бородавчасте утворення на ніжці, що розвивається із епітеліальної тканини. Колір може бути тілесним, рожевим або світло коричневим. Пошкоджена папілома схильна до мізерної проте тривалої кровотечі. Варто зазначити, що просте механічне непрофесійне видалення папіломи тільки спровокує розвиток нових папілом. Папілома може тривалий час не проявлятися.
У випадку з контагіозним молюском, клінічні особливості значно відрізняються. Симптоматичні та візуальні особливості контагіозних вузликів:
спочатку виникають щільні невеликі вузлики, блідого кольору, які виступають над рівнем шкіри;
вузлики можуть супроводжуватися свербінням;
з часом відмічається поява сирнистих виділень у вузлику, які можна помітити, натиснувши на вузлик;
при механічному ушкодженні вузлика пацієнт скаржиться на біль, почервоніння та набряк навколишніх тканин, може приєднатися вторинна бактеріальна інфекція.
Радіохвильове видалення папіломатозних вад шкіри
Лікуванням папіломатозних вад шкіри займаються дерматологи (консервативна терапія) та хірурги (радіохвильова ексцизія). Командна робота лікарів та індивідуальний підхід до пацієнта забезпечують якісне та швидке усунення проблеми. Дерматолог формує курс медикаментозного лікування, яке полягає у місцевій дії мазей та розчинів і загальній дії противірусних засобів (ін’єкції та пероральні середники).
Хірург займається малоінвазивним видаленням новоутворень, спричинених вищезгаданими вірусами. Найбільш якісним та оптимальним методом видалення є радіохвильова хірургія із застосуванням спеціальної апаратури (Сургітрон).
У чому переваги радіохвильового методу? Перш за все головною перевагою є якісне щадне видалення патологічної тканини без ураження здорових тканин. Також радіохвильовий скальпель дозоляє миттєво коагулювати тканини без кровотечі та потреби у накладанні швів. Тривалість реабілітаційного періоду після застосування радіохвильового скальпеля, у порівнянні з класичними оперативними методами, є набагато коротшою.
Досі вагаєтесь? Зверніться на первинну консультацію до нашого лікаря! Ми розвіємо уі міфи та стереотипи!
ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ