
Метод ультразвукової діагностики роками тримається на перших позиціях у виборі як пацієнтів, так і лікарів, адже сучасні ультразвукові апарати дозволяють отримати масу необхідної інформації про стан пацієнта без будь-якого шкідливого впливу на його стан. В останні роки популярності набула окрема методика, що походить від ультразвукового сканування – метод еластографії.
Еластографія – що це?
Еластографія – це відносно новий і водночас популярний метод обстеження, яке спеціалісти часто називають вдосконаленим УЗД. Метод обстеження базується на оцінці пружності та щільності тканини паренхіматозного органу чи новоутворення, шляхом спеціального натиску датчика у проекції обстежуваної зони. Таким чином лікар наче власними пальцями пальпує утворення. Але датчик може сканувати всю необхідну інформацію про жорсткість та щільність тканини, її здатність до опору, що переводиться у електричний імпульс та відкривається на екрані апарату специфічним забарвленням. М’які та нещільні тканини відображаються зеленим або червоним кольором. А жорсткі, в свою чергу, сірим або синім.
Завдяки методу еластографії лікар може чітко визначити локалізацію та топографічне розміщення пухлини відносно до інших розмірів, її розміри, аналізувати однорідність утворення, і головне – встановити ризик злоякісності! Фактично еластографія дозволяє уникнути численних інвазивних досліджень, а саме біопсії утворення.
Коли лікарі призначають еластографію?
Лікар здебільшого перемикає апарат на режим еластографії під час класичного УЗД, коли виявляє нетипове утворення того чи іншого органу. Якщо ви правильно розумієте, головною метою еластографії є діагностика онкопатології. Та це не єдиний випадок, коли необхідна еластографія.
Еластографія також необхідна для:
діагностики патологічних дифузних процесів печінки, щитоподібної залози, молочних залоз та ін.;
оцінки ступеню фіброзу паренхіматозних органів;
диференціальної діагностики різних новоутворень поверхнево розташованих структур;
діагностики різних груп лімфатичних вузлів;
виявлення запальних інфільтратів шкіри;
профілактична мета діагностики при хронічних захворюваннях паренхіматозних органів.
Еластографія – неінвазивний метод, який не викликає болю чи дискомфорту, не несе променевого навантаження на організм, тому протипоказань не має.
Еластографія в клініці Оксфорд Медікал Житомир
Чому еластографія вважається передовим методом діагностики? Ми за сучасний підхід і за найбільш оптимальне співвідношення інформативності до безпеки. Еластографія поєднує у собі якість, простоту у виконанні, високу інформативність, доступність, безпечність та неінвазивність – цих переваг більш ніж досить, щоб приємно вразити пацієнта.
Завдяки методу еластографії ми можемо в рази підвищити показник ранньої діагностики онкопатології, при цьому скоротивши рівень проведення інвазивних методів обстеження. Еластографія може виявляти навіть найдрібніші новоутворення і допомагати лікарю у подальшому плануванні втручань.
В медичному центрі Оксфорд Медікал лікарі успішно проводять:
еластографію молочної залози;
еластографію щитоподібної залози;
еластометрію печінки (методом змінної хвилі);
еластографію калитки;
еластографію лімфатичних вузлів;
еластографію вогнищевих поверхнево-розташованих структур.
Обстеження проводиться за попереднім записом. Відсутність черг, доступні ціни, привітний персонал, досвідчені лікарі – саме тому варто обрати саме Оксфорд Медікал! Ми піклуємося про ваше здоров’я!
ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ