Наша шкіра складається із різних шарів і на кожному з рівнів можуть розвиватися своєрідні новоутворення, як доброякісні (атерома, кератома, фіброма, ліпома), так і злоякісні. Все, що пацієнт може побачити чи відчути – ущільнення, біль. Звісно ж, кожен постає у страху перед страшною недугою і навіть людина з найстійкішим характером піддається паніці. Але зазначаємо, що левова частка утворень є доброякісними і швидко та безпечно піддаються хірургічному видаленню.
Але як зрозуміти, доброякісне це утворення чи злоякісне? Лікарі пропонують сучасне та інформативне рішення – УЗД м’яких тканин з еластографією!
Яка суть у проведенні УЗД та еластографії м’яких тканин?
УЗД – це спеціальний метод обстеження, який дозволяє шляхом відбиття ультразвукових хвиль визначати структуру, розміри та контури різних органів. УЗД м’яких тканин дозволяє чітко вирізняти структури шкірних та підшкірних м’яких тканин, жирової клітковини, сухожиль та зв’язок, новоутворень.
Завдяки методу УЗД лікарі можуть успішно діагностувати:
З метою диференціації доброякісних від злоякісних утворень, лікаря вдаються до оцінки жорсткості тканин утворення. Це проводиться методом еластографії: лікар натискає датчиком на досліджувану зону, датчик фіксує опір тканин, апарат переводить отриману інформацію у шкалу жорсткості і відповідно визначає ризик розвитку онкопатології.
Показання до УЗД вогнищевих утворень м’яких тканин з еластографією
Першим головним показанням для проведення обстеження є звісно ж поява новоутворення, що пацієнт часто виявляє випадково під час пальпації. Окрім того, лікарі виділяють перелік симптомів, при яких обстеження рекомендоване в позаплановому порядку:
місцевий обмежений набряк м’яких тканин;
ущільнення, яке супроводжується болем;
місцевий біль в ділянці м’яких тканин;
забій м’яких тканин;
підозра на гнійне утворення: абсцес чи флегмону, фурункул чи карбункул;
підозра на грижу;
запальні зміни з боку м’язів;
місцева гематома м’яких тканин.
УЗД є найбільш оптимальним методом для визначення структури тканин утворення, його чіткої локалізації, контурів, розмірів, розміщення відносно інших органів та судин. Еластографія дозволяє визначити злоякісність утворення, не вдаючись до гістологічного дослідження, яке часто супроводжується травматизацією та пошкодженням цілісності тканин.
Особливості проведення УЗД та еластографії м’яких тканин
Важливою складовою сучасної медицини є гарантія комфорту та професійне виконання маніпуляцій. В медичному центрі Оксфорд Медікал працюють досвідчені лікарі, які докладають максимальних зусиль, щоб кожен пацієнт вийшов від нас здоровим та задоволеним.
Обстеження проводиться за попереднім записом, завдяки чому ви не чекаєте у черзі, а одразу потрапляєте у кабінет лікаря. Підготовки до обстеження не передбачено. Лікар надає вам положення, у якому комфортно обстежувати відповідну зону – здебільшого вам пропонують прилягти на кушетку у положенні на спину. Лікар наносить гель і приклавши датчик отримує всю необхідну інформацію для заключення. Інтерпретацією даним та подальшим плануванням дій займається лікар, який скерував пацієнта на обстеження. Обстеження триває загалом в середньому 20 хвилин.
Жодного болю чи дискомфорту, тільки турбота та зручність! Довіртесь спеціалістам!
ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ