За останнє десятиліття поширеність цукрового діабету зросла вдвічі. Не настільки страшне саме захворювання, наскільки тяжкі його наслідки. Діабетична ретинопатія, нефропатія, полінейропатія і зокрема – діабетична стопа (ангіопатія).
Синдром діабетичної стопи діагностують у 30%-80% хворих різних вікових груп та соціального статусу. Синдром діабетичної стопи включає в себе формування ран та виразок, шкіри стопи, тріщини стопи, надмірну схильність до інфекційного ураження нігтів та шкіри стопи.
Чому розвивається діабетична стопа?
Кожен розуміє, що причиною діабетичної стопи є цукровий діабет. Але! Зусилля лікаря та старанне дотримання призначень пацієнтом допомагають досягти стійкої компенсації рівня глюкози, а тому – попередити появу ускладнень. Діабетична стопа розвивається у пацієнтів, які:
не можуть повноцінно досягти нормалізації рівня глюкози;
носять тісне взуття, яке натирає, травмує, перегріває стопу;
мають зайву вагу, яка несе додаткове навантаження та тиск на стопу;
необережно підрізають нігті, через що інфекція має вхідні ворота;
використовують надто агресивні засоби для догляду за стопами;
неналежно слідкують за гігієною ніг;
нехтують допомогою лікаря при появі мозолів, вростаючого нігтя, бородавок.
Особливостями діабетичної стопи є ураження нервових корінців та судин стопи, через що порушується мікроциркуляція та живлення тканин, розвиваються трофічні виразки, шкіра стає беззахисною перед інфекціями – розвивається гангрена стопи.
Чому необхідна допомога лікаря подолога?
Усі пацієнти, які звертаються до нас, щиро вірять, що вони знають, як правильно доглядати за стопами. Але зверніть увагу, що для пацієнтів із цукровим діабетом в анамнезі, догляд повинен бути більш делікатним та ніжним. Саме лікар подолог надасть необхідні поради щодо догляду, призначать спеціальні засоби для догляду, за потреби – проведуть професійний безпечний апаратний педикюр.
На негайне звернення до лікаря вказують наступні симптоми:
поява виразок, не обумовлена пораненням чи травмою;
біль при ходьбі;
вростання нігтя у м’які тканини;
порушення чутливості стопи;
напади різкого болю при ходьбі;
постійна мерзлякуватість стоп;
поява тріщин, що не загоюються;
зміна відтінку шкіри стопи;
шкіра надто суха, стопи не пітніють.
Тільки своєчасно звернувшись до лікаря, ви можете уникнути таких неприємностей, як гангрена стопи і подальша ампутація.
Допомога подолога при діабетичній стопі
Проблему діабетичної стопи вирішують кілька суміжних лікарів: ендокринолог, невропатолог, судинний хірург і звичайно ж подолог. Саме подолог відіграє основну роль у профілактиці діабетичної стопи. Систематичне відвідування спеціаліста та професійний делікатний педикюр стоп мінімізують розвиток діабетичної стопи втричі!
Пацієнтам, які страждають цукровим діабетом, необхідно ретельно відноситися до власного здоров’я: постійно перевіряти рівень глюкози, розраховувати глікемічний індекс продуктів харчування, перевіряти пульсацію на стопах, дбати про здоровий доглянутий вигляд стоп.
Саме лікар надасть цінні рекомендації і навчить вас заново доглядати за собою. Ми пропонуємо комплексний індивідуальний підхід до пацієнта, ефективне вирішення його проблеми і за необхідності – постійне ведення висококваліфікованим спеціалістом медичного центру Оксфорд Медікал. Ми гарантуємо вам безпеку, комфорт та якісний результат!
Довіртесь професіоналам!
ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ