Підтримувати естетичний та здоровий вигляд нігтів не так вже й легко. Вростання нігтя, грибок, гіпергідроз стопи, діабетична стопа – факторів, які негативно впливають на стан та цілісність нігтів насправді безліч. Щоб уникнути проблем із нігтями стопи, варто систематично проводити професійний педикюр. Та, на жаль, пацієнт не завжди знаходить вільний час і не вважає догляд за стопами необхідністю. Тому часто ми зустрічаємо пацієнтів, яким необхідне протезування та корекція нігтьової пластини.
Суть методу протезування та корекції нігтьової пластини
Ніготь складається із кількох частин: матрикс (корінь нігтя), видима зона матриксу, або так званий півмісяць, власне нігтьова пластина та дистальний вільний край нігтьової пластини. Якщо ураженню підлягає вільний край, проблему можна усунути завдяки звичайному педикюру та корекції форми нігтя. Якщо ураження глибше – необхідне протезування та професійна корекція нігтьової пластини. Адже тут перед пацієнтом постає проблема не тільки естетики, а надмірного болю та дискомфорту.
Суть процедури полягає у відновленні форми та цілісності нігтьової пластини завдяки штучним матеріалам, які візуально не відрізняються від натурального нігтя. Ці матеріали є одноразовими, стійкими до інфекційних збудників, міцними та еластичними. Протезування дозволяє відновити повноцінний ніготь та усунути дискомфорт і травматизацію ніг пацієнта.
Коли необхідне протезування та корекція нігтьової пластини?
Порушення цілісності нігтя виникає з багатьох причин, основними є травми та ураження інфекційними збудниками.
Протезування та корекція нігтя рекомендовані у наступних випадках:
часткова втрата нігтя (не менш 3 мм від матриксу);
розшарування нігтя;
оніхогрифоз (кігтєподібний ріст нігтя);
вростання нігтьової пластини у м’які тканини, яке не коригується скобою;
порушення росту нігтів;
необхідність у пластиці після оперативних втручань на стопі;
повздовжнє розщеплення нігтя (оніхорексис);
надто ламкі та м’які нігті;
схильність до вростання, обумовлена анатомічними дефектами.
Якщо пацієнт повністю втратив ніготь, він не підлягатиме протезуванню, оскільки матеріал не буде належно фіксуватися на матриксі. Також лікарі не рекомендують протезування при нестійких залишках нігтя, уражених грибком. Протезування можливе тільки, якщо залишки пластини не менш 3 мм від матриксу (для забезпечення стабільного положення протезу).
Особливості протезування та корекції нігтьової пластини
Перед протезуванням нігтьової пластини необхідно проконсультуватися із лікарем-подологом, який огляне уражену зону і виключить можливі протипоказання. Як ми вже зазначали, інфекції нігтів та нестійкі надто короткі уламки є протипоказаннями до протезування. Окрім того, лікар не рекомендує проведення процедури при відкритих ранах в зоні нігтьового ложа, переломах дистальних фаланг пальців, повному руйнування матриксу. Також лікар проводить проби на чутливість до матеріалів протезу, щоб уникнути алергічної реакції та відторгнення тканин.
На ніготь наносять укріплюючий матеріал, що скріплюватиме штучний ніготь. Існують різні методики кріплення, кожна з яких має свої переваги. Підібрати методику індивідуально для вас допоможе лікар подолог під час первинного прийому. Зовні процес подібний до косметичного нарощення нігтя. Матеріал накладають, дають йому повноцінно висохнути, надалі проводять шліфовку та корекцію форми, щоб пацієнт не відчував навіть найменшого дискомфорту.
Протез зберігається до повноцінного відновлення нігтя. Лікар призначить дату наступного візиту для корекції довжини і планового професійного педикюру.
В медичному центрі Оксфорд Медікал для кожного пацієнта гарантовані безпека, комфорт та професійний підхід! Ми допоможемо вам!
ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ