Грибок шкіри – хвороба, що зустрічається дуже часто. Від неї страждає безліч людей, навіть не звертаючись до лікаря. Візит до дерматолога відкладають з різних причин: хтось надмірно сором’язливий, а хтось не вважає грибок проблемою, через яку варто йти до лікаря. В результаті лікування часто починається, коли хвороба вже запущена й приносить людині безліч незручностей.
Симптоми грибка шкіри
Мікоз, або грибкова інфекція, вражаючи шкіру, проявляє себе наступними, візуально помітними симптомами:
- поява круглих або овальних плям червоного кольору;
- лущення шкіри;
- висипи;
- утворення папул (рожевуватих вузликів) і пустул (гнійників);
- свербіж, печіння шкіри;
- випадання волосся;
- попрілості й ін.
У проявах хвороби можуть бути невеликі відмінності. Приміром, осередки ураження, можуть бути трохи блідими в центрі, з дрібними бульбашками по краях; в деяких випадках шкіра може набувати бурого відтінку. Плями можуть рости і з часом зливатися у більші осередки ураження.
Усупереч стереотипній думці, що грибок вражає в основному стопи, мікоз гладкої шкіри часто розташовується на обличчі, руках, передпліччях і волосистій частині голови. В деяких випадках можливе ураження нігтів: у такому разі розвивається оніхомікоз – грибок нігтьових пластин, який вимагає тривалого та складного лікування.
Причини мікозу гладкої шкіри
Викликається хвороба грибками трихофітами, особливо уразливою їх дії шкіра стає під впливом цілого ряду чинників:
- недотримання правил особистої гігієни;
- нездорового харчування;
- порушення обміну речовин;
- тривалий прийом медикаментів;
- хронічні хвороби внутрішніх органів;
- шкідливий вплив довкілля;
- знижений імунітет.
Усі ці чинники послабляють захисні функції шкіри, спрощуючи зараження при безпосередньому контакті зі збудником. Заразитися грибком можна при безпосередньому контакті з інфікованими людьми або тваринами, а також через спільний одяг, головні убори й інші предмети спільного використання.
Діагностика та лікування мікозу
Запідозрити у себе грибок самостійно можна по вище переліченим симптомам, проте для з’ясування точного діагнозу потрібна консультація фахівця-дерматолога, який проведе огляд і зробить тест, щоб підтвердити грибкове ураження лабораторно.
Після постановки точного діагнозу лікар призначає лікування, яке може бути місцевим або системним. Якщо хвороба не запущена, лікар обмежується призначенням протигрибкових кремів і мазей. У задавнених же випадках призначається системна терапія – внутрішній прийом протигрибкових препаратів. Також дерматолог роз’яснить заходи профілактики грибкових інфекцій.
В результаті лікування зникають осередки ураження й симптоми, що тривожили пацієнта. Ефективність лікування підтверджується контрольним зскрібком шкіри на грибок.
Позбавитися від грибка ефективно й безпечно для здоров’я можна, записавшись на прийом до дерматологів медичного центру «Оксфорд Медікал Житомир»!
ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ