Кардіолог лікує серце, офтальмолог лікує очі, ЛОР – вухо, горло, ніс. А психотерапевт – це особливий лікар, він лікує саме душу пацієнта.
Ми помилково вважаємо, що здорова людина – це та, у якої нема хвороб. Це твердження не точне. Згідно із останнім визначенням ВООЗ, здорова людина – це особа яка досягла повного фізичного, психічного, соціального та духовного благополуччя. А тепер варто задуматися – чи впевнений кожен з нас у своєму психічному та емоційному стані?
актуальність психічних розладів
Ритм життя сучасної людини змушує її постійно балансувати між напруженням на роботі чи навчанні, турботами в сім’ї, особистими переживаннями, емоційними навантаженнями. Статистика свідчить, що на сьогоднішній день більша половина населення прогресивних країн перебуває у постійному стресі та є вкрай схильною до розвитку психічних порушень.
Українці, на жаль, досі не сформували для себе звичку відвідувати лікаря задля профілактики, ба більше – навіть при усвідомленні проблеми ми відкладаємо візит до лікаря на невизначений термін. Несерйозне ставлення до свого ментального благополуччя – це проблема 21-го століття, адже пацієнти не вважають депресію чи надмірну тривогу чимось важливим. Наступна причина – осуд близьких та відсутність підтримки найрідніших. Чомусь, коли ми наважуємося поділитися проблемою, у відповідь лиш чуємо насміх, недовіру, глузування.
Лікар, що спеціалізується на будь-якого роду розладах психічного здоров’я – це психотерапевт.
В яких випадках необхідно звернутися до психотерапевта?
Перший крок до вирішення проблеми – це її усвідомлення. Проте, як зрозуміти, що вам необхідна підтримка лікаря? Зверніть увагу на наступні ознаки:
апатія, відсутність радості від речей, які раніше приносили задоволення;
постійне відчуття втоми, яке не зникає після відпочинку чи сну;
різка зміна настрою та поведінки;
немотивовані безладні дії;
спалахи гніву, агресії;
втрата контролю над власними емоціями та діями, що може завдати шкоди вам і оточуючим;
маячні ідеї;
тривалий стрес;
напади паніки та тривоги;
ілюзії та галюцинації (зорові, слухові, тактильні);
порушення лібідо;
панічні страхи;
порушення уваги, пам’яті, мислення;
нав’язливі думки.
Психотерапія в клініці Оксфорд Медікал
Пацієнти не завжди здатні розуміти різницю між психологом, психотерапевтом та психіатром. Психотерапевт – це людина, яка займається діагностикою і традиційним лікуванням розладів психічного здоров’я (органічних та функціональних), консультує з питань вторинних розладів психіки внаслідок перенесених захворювань, соматичних та інфекційних.
Лікар-психотерапевт займається діагностикою і лікуванням:
депресивних розладів;
тривожних станів;
обсесивно-компульсивних розладів;
розладів харчової поведінки (булімії);
психогенної анорексії;
посттравматичних розладів психіки;
іпохондричних розладів;
синдрому хронічної втоми;
астено-невротичних розладів;
психогенних розладів сну;
панічних атак та ін.
Емоційно-психічне благополуччя – важлива складова повноцінного здоров’я людини. Здавна відмічається зв’язок між стресом та соматичними захворюваннями, такими як гіпертонічна хвороба, виразка шлунку, головні болі напруги, ендокринні патології. Список можна продовжувати на кілька сторінок, проте чи є у цьому сенс? Тільки тоді, коли пацієнт визнає проблему та довіриться лікареві, тоді можна прогнозувати результат лікування. І чим відповідальніше ставлення, тим вищі шанси на повне одужання.
Не варто боятися лікаря. Індивідуальний професійний підхід, підтримка та розуміння, гарантія анонімності, впровадження сучасних психотерапевтичних методик лікування, адекватна медикаментозна терапія, забезпечення повного фізичного та психологічного комфорту – усе це про відділення психотерапії клініки Оксфорд Медікал! Нам можна довіряти!
ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ