Всім нам добре відомо, що однією із основних запорук красивої усмішки є здорові зуби. З раннього дитинства нас привчають до ретельного догляду за ними, проте існує низка фізіологічних процесів, які в тій чи іншій мірі можуть призвести до порушення росту та розвитку зубів. Мова ітиме про так звані ретиновані зуби та зуби мудрості.
Ретинованими є зуби, що за певних причин не здатні самостійно прорізатись через кісткову тканину та ясна. Дані зуби, як правило, розміщуються неправильно по відношенню до зубного ряду, тягнучи за собою розвиток запального процесу. Кожен із 32 зубів має свій фізіологічний термін , через який він в нормі повинен рости та прорізатися, не спричинюючи ускладнень та зайвого дискомфорту. Але у випадках, коли є сформований зубний корінь, а сам зуб втратив свою спроможність до адекватного росту і розвитку, то цей зуб ми можемо назвати ретинованим.
Дану патологію ми можемо запідозрити як в дитячому, так і в дорослому віці. Найчастіше про дану патологію слід задуматися, коли ми помічаємо в дитини відсутність певного зуба в зубному ряді, який мав би бути присутній згідно віку, або, як це часто буває, ми бачимо наочно на оглядовій рентгенограмі, завітавши на консультацію до стоматолога.
Яка причина появи ретинованих зубів?
Серед головних причин появи ретинованих зубів, стоматологи виділяють:
спадковість;
травматизації щелепи;
запальні захворювання рота;
дистрофічні захворювання сполучної тканини;
вродженні аномалії розвитку зубів та щелепи тощо.
В стоматологічній практиці серед дорослого населення найчастіше ретинованими зубами є саме зуби мудрості. Проблематика полягає в тому, що «вісімки», які не здатні прорізатися через ясна з причин спадковості , дефекту, чи фізіологічної неспроможності щелеп помістити ці зуби через «брак місця», можуть спричинити деформацію та викривлення всього зубного ряду.
Зуби мудрості слугували нам для механічного подрібнення твердої їжі, та із плином часу завдяки зміні раціону та впровадженню термічної обробки їжі вони стали рудиментарними, тобто непотрібними. В порівнянні із нашими предками, щелепа сучасної людини зменшилася в розмірі та часто попросту не здатна помістити 3-ті моляри в зубній дузі.
До чого може призвести дана патологія:
Коли потрібно здійснити видалення зубів мудрості та ретинованих зубів?
Здебільшого пацієнти самостійно роблять вибір у бік видалення зубів мудрості і проводять цю маніпуляцію профілактично. Обов’язковим видалення є у таких випадках:
при появі больових відчуттів та запаленні ясен;
втягнення в патологічний процес лицевого нерва;
ризик викривлення зубів;
при утрудненні імплантації сусіднього зуба;
спотворення прикусу;
наявність інших патологій .
Якщо ви запідозрили в себе або ж у своєї дитини дану проблему, зверніться до кваліфікованого спеціаліста. Раннє вирішення проблеми - це запорука припинення каскаду патологічних змін, який тягне за собою дане захворювання.
В медичному центрі Оксфорд Медікал видалення ретинованих зубів проводять досвідчені лікарі-стоматологи із застосуванням введення пацієнта у нетривалий штучний сон. Після введення анестетика лікар робить попередній розріз, щоб визначити особливості росту ратинованого зуба та порівнює його із рентгенограмою. Надалі лікар формує так зване «вікно» у кістці, яке забезпечить успішне атравматичне видалення зуба із коренем. Надалі лікар проводить дренування порожнини, санацію антисептичним розчином для запобігання вторинної інфекції, накладання швів.
Пацієнту надають повний перелік рекомендації щодо догляду та особливостей прийому їжі. Через кілька днів пацієнт приходить на контрольний огляд.
ВИДАЛЕННЯ ЗУБІВ МУДРОСТІ ТА РЕТИНОВАНИХ ЗУБІВ (ПІД НАРКОЗОМ) УВІ СНІ
В стоматологічному відділенні нашої клініки можливе видалення ретинованих зубів та зубів мудрості під наркозом (уві сні), що забезпечує легкий сон пацієнту зняття психологічної напруги. Ми застосовуємо сучасний анестезіологічний комплекс, який дозволяє в безпечному режимі вводити пацієнта в медикаментозний сон і не мати негативних наслідків на загальний стан.
ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ