Сучасна стоматологія відрізняється не тільки забезпеченням комфорту для пацієнта, а й з застосуванням новітніх методик, котрі зосереджені на ефективне лікування і збереження здорових тканин зуба. Якщо раніше уражений зуб одразу видаляли, то сьогодні лікар зробить усе, щоб зберегти зуб пацієнта цілісним та здоровим.
Але, на жаль, в силу різноманітних обставин, уражений зуб не піддається лікуванню. Зверніть увагу, що здебільшого причиною є пізнє звернення до стоматолога.
В яких випадках варто видаляти зуб?
Уражений зуб піддається обов’язковому видаленню у наступних випадках:
відсутність ефекту після терапевтичного лікування;
системні захворювання пародонту, які вже призвели до рухливості зуба 2 і 3 ступеня;
наявність кісти, гранульоми, абсцесу верхівки кореня у випадках, коли верхівка не піддається частковій резекції, а тільки повному видаленню;
неправильний ріст зуба, що призводить до ураження здорових;
травматичний розкол зуба нижче рівня колоподібного з’єднання;
ратиновані зуби, особливо зуби мудрості;
молочні зуби у дітей, які шкодить прорізуванню постійних;
суцільний кореневий канал;
ортодонтичне лікування;
розвиток періоститу та ін.
Протипоказаннями до видалення зуба є проблеми зі згортанням крові, деякі серцево-судинні патології, гострі запальні захворювання, онкопатологія та ін.
Етапність видалення зуба
Доцільність видалення ураженого зуба визначає лікар стоматолог після проведеної ретельної діагностики. Розпочинає обстеження лікар із визначення скарг пацієнта, ретельного вивчення попереднього лікування проблеми. Згодом проводиться огляд ротової порожнини. Обов’язковим є призначення візуальних методів діагностики, а саме рентгенографія ураженої зони, що дасть набагато більше інформації стоматологу.
При виявленні показань до видалення, лікар ознайомлює пацієнта із особливостями та етапами процедури, погоджує лікування з пацієнтом.
Лікар визначає індивідуальну чутливість до знеболення. В деяких випадках застосовується місцева анестезія, в деяких – медикаментозний сон.
Після проведення анестезії, лікар розпочинає видалення зуба. Зазвичай достатньо провести різкий та чіткий рух щипцями, інколи необхідно здійснювати глибший доступ шляхом розсічення кишені зуба. Після видалення, лікар перевіряє лунку на наявність уламків, кісти, гранульом , гною та іншого патологічного вмісту. Проводиться ретельна санація та промивання лунки, накладаються шви. Пацієнту надаються всі рекомендації щодо післяопераційного догляду, загального ведення щадної гігієни порожнини рота.
Чому після видалення зуба необхідна імплантація?
На жаль, після видалення постійного зуба на його місці не виростає новий і пацієнт матиме постійний дефект наповнення зубного ряду. Попри свою естетичну ваду, ця проблема значно погіршує якість жування їжі, призводить до зміщення сусідніх зубів, призводить до викривлення прикусу, що може навіть спричинити зовнішнє викривлення вигляду щелепи.
Щоб уникнути цього, лікарі рекомендують проведення штучної імплантації та протезування видаленого зуба. Імплантацію проводять за допомогою вкручування в альвеолярну лунку спеціального штифта, на який надалі буде закріплюватися протез (цирконієва або керамічна коронка). Якщо після видалення лікар виявляє дефект кісткової тканини щелепи, то міцне кріплення штифта може бути ускладненим. В такому випадку проводиться кісткова пластика.
Щоб зберегти здоровий та красивий вигляд зубів – знайдіть годинку власного часу на профілактичний візит до стоматолога! Професійність наших лікарів та високоякісний сервіс залишать по собі тільки найприємніші враження!
ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ