Факторів, що призводять до порушення цілісності зуба та втрати зуба, є безліч. Найбільш поширеними є травми зубів, вікові зміни, стоншення емалі та порушення цілісності твердих тканин, неправильна гага єна ротової порожнини, що призводить до корозії зуба та багато інших.
Втрата одного зуба негативно позначається на зовнішньому вигляді посмішки, на функції усього зубного ряду і навіть на функціонуванні сусідніх зубів через перерозподіл тиску під час механічної обробки їжі.
Якщо в деяких випадках ми можемо виправити ситуацію завдяки пломбуванню та місцевій реставрації, то в багатьох випадках єдиним виходом із ситуації є протезування.
Протезування полягає у штучному відтворенні як частини зуба, так і всього зубного ряду за допомогою спеціальних якісних та безпечних матеріалів. У сучасній ортопедичній стоматології протезування поділяється на три масивні групи: знімне, незнімне та комбіноване.
Знімне протезування – це метод, який застосовують для масивної корекції зубного ряду. Знімні протези бувають трьох видів:
умовно знімні протези;
частково знімні протези;
повністю знімні протези.
Умовно знімне протезування зубів
Це методика, яка застосовується для протезування одного або кількох сусідніх зубів. Протез фіксується міцно, тому зняти його може тільки стоматолог для проведення гігієнічної чистки. Протез фіксується на імпланти, які містять спеціальні втулки, що відіграють головну роль у кріпленні протеза. Втулки змінюються кожних 4 місяці. Якість протезу напряму залежить від правильної гігієни рота та старанного відвідування лікаря-стоматолога.
Частково знімне протезування зубів
Вид протезування, який полягає у кріпленні зубного протеза з допомогою спеціальних замків або кламерів. Кріплення є простим у використанні і водночас надійним. Кріплення кламерами може бути помітним зовні та «видавати» наявність протеза. Тому пацієнти здебільшого надають перевагу непомітному протезуванні замками.
Також одним із популярних варіантів часткового протезування є виготовлення спеціальних накладок конусної форми з благородних металів, які кріпляться на кількох сусідніх зубах як «ковпачки». Обрати метод частково знімного протезування допоможе стоматолог, врахувавши всі переваги кожного методу, можливі небажані недоліки та цінові особливості.
Повне знімне протезування зубів
Даний метод протезування рекомендований у випадку необхідності протезування цілої щелепи. Кріплення протезу відбувається завдяки створенню вакууму при контакті внутрішньої частини протеза і слизової оболонки ясен. Перед тим як застосовувати даний протез, лікар зобов’язаний визначити стан альвеолярних відростків щелепи, які в деяких випадках можуть бути атрофованими і завдати труднощів під час протезування.
Протезування відбувається у кілька етапів. В першу чергу, лікар проводить огляд, щоб бути впевненим у відсутності протипоказань, які можуть призвести о небажаних побічних явищ. Після ліквідації ймовірних захворювань проводиться активна підготовка до протезування. Проводиться шліфовка наявних зубів, виконання зліпка щелепи, який передається у зуботехнічну лабораторію для створення найбільш точного протезу. Правильний зліпок дозволяє з найвищою точністю ремоделювати зубний ряд для адекватного відновлення його функцій (жування, міцного кріплення, відсутності дискомфорту під час розмови).
Лікар приміряє основу протезу, за потреби проводить його шліфовку. Пацієнту надаються всі рекомендації щодо догляду за протезом та поради для міцного кріплення.
ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ