Порушення цілісності чи втрата зуба – це поширене явище як серед людей старшого віку, так і серед молоді. Актуальність проблеми полягає у частих випадках травматизації зубів, поширеності інфекційних захворювань, що призводять до корозії зубів, та ін.
Сучасна ортопедична стоматологія пропонує інноваційні методик корекції видимих дефектів зубів: реставрацію, протезування та імплантацію. На сьогоднішній день використовуються безпечні та якісні матеріали, які забезпечують довговічний ефект для кожного пацієнта.
Протезування зубів полягає у використанні штучних матеріалів для зовнішнього та функціонального виправлення деяких дефектів зубного ряду. Виділяють знімне, незнімне та комбіноване протезування зубів. Одним із найпопулярніших методів незнімного протезування є бюгельне протезування.
Суть методу бюгельного протезування зубів
Бюгельне протезування – це методика, яка полягає у встановленні металічної дуги із штучними коронками та яснами на зубний ряд. Дана конструкція є найбільш якісною, надійною, та міцною серед сучасних незмінних методів протезування. Він не призводить до ризику розлому чи випадіння із зубного ряду.
Бюгельне протезування показане у таких випадках:
патологічне стирання зубів;
випадіння двох і більше сусідніх зубів;
незворотні патологічні зміни зубів;
пародонтоз;
розхитування зубів та ін.
Варто зазначити, що для надійного кріплення, має бути кілька сусідніх міцних зубів.
Бюгельний протез – це конструкція, яка складається із:
металевої дуги, яка формується з врахуванням розмірів щелепи, прикусу та кількості зубів, які підлягають реставрації;
основи – штучних ясен з пластику;
штучних зубів, які виготовляються із цирконію, пластику або металокераміки.
Види фіксації бюгельного протезу
Кріплення бюгельного протезу буває таких видів:
- Кламерне кріплення – кріплення протезними гачками за опорні моляри. Дана фіксація забезпечує надійну міцність і дозволяє уникнути небажаного розхитування зубів. Також перевагою методу є відсутність необхідності шліфування опорних зубів. Єдиним недоліком є видимість гачків. Кламери можуть бути металевими або пластмасовими.
- Кріплення протезу замками – проводиться із корекцією опорних зубів та додатковим встановленням на них укріплюючи коронок. Дане кріплення забезпечує найвищу міцність конструкції та є непомітним при розмові.
- Телескопічна фіксація протезу – використання телескопічних коронок, які кріпляться на зуб та протез. Є найбільш складною у використанні.
- Протезування на імплантах – використовується у випадках, коли нема міцних опорних зубів.
Особливості бюгельного протезування та переваги методу в Оксфорд Медікал
Встановлення бюгельних протезів проводиться після детального огляду стоматологом, визначення всіх показань та протипоказань, узгодження інформації щодо догляду та ціни із пацієнтом.
Спочатку необхідно визначити, які саме зуби підлягають протезуванню, який вид кріплення буде оптимальним, в залежності від стану опорних молярів. Надалі проводиться зліпок зубів для подальшого виготовлення відповідного протезу. За потреби – корекція опорних зубів під місцевою анестезією. Якісний протез забезпечує комфорт для пацієнта, відновлює нормальне жування та не завдає клопотів під час розмови.
Переваги бюгельного протезування в Оксфорд Медікал Житомир:
гарантія якості;
естетичний вигляд;
міцність та надійність на довгі роки;
відсутність впливу на дикцію та прикус;
відсутність неприємного присмаку та дискомфорту у ротовій порожнині.
ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ