Дехто вважає, що зовнішнього догляду за волоссям – достатньо. Щоправда, такої думки може притримуватися тільки людина, яка не має проблем з випадінням, жирністю чи ламкістю волосся. Насправді воно потребує догляду й турботи зсередини, а ще може відображати наявні проблеми зі здоров’ям і захворювання різноманітних систем та органів.
Розібратися з проблемами волосся та шкіри голови допоможе один з напрямків дерматології – трихологія. Ця молода галузь медицини займається діагностикою порушень структури волосся, а також лікуванням та профілактикою різноманітних захворювань шкіри голови та волосяного покриву. Вузькопрофільний лікар цієї сфери називається трихологом. Він здатен вирішити проблеми з волоссям та допомогти пацієнту попередити випадіння, налагодити роботу сальних залоз шкіри голови, сухість та впоратися з іншими неприємними симптомами.
З якими проблемами звертатися до трихолога?
Спеціалізація трихолога – будь-які проблеми з волоссям та шкірою голови:
надмірне випадіння волосся;
облисіння, часткове або повне;
сухе, ламке волосся;
надмірна жирність;
свербіння шкіри голови;
візуальна та тактильна зміна стану волосся.
Симптоматика розповсюджується і на жінок, і на чоловіків.
На прийомі фахівець проводить первинний огляд, збирає анамнез та супутні симптоми. Після цього призначаються обстеження та аналізи: це може бути трихоскопія, біохімічні та загальні аналізи крові та сечі, ультразвукове дослідження внутрішніх органів. Скринінг органів та систем організму дозволяє лікарю дістатися до першопричин проблем. До того ж трихолог може рекомендувати консультацію інших вузьких спеціалістів – це збільшить ефективність діагностики та лікування.
Підготовка до прийому спеціаліста включає в себе відмову від протигрибкових та лікувальних шампунів і заборону використання засобів для укладки. Крім цього необхідно не мити голову за день до прийому. Завдяки дотриманню таких умов лікар зможе побачити повну картину захворювання та призначити найефективніші методи лікування.
Причини проблем із волоссям та шкірою голови
Алопеція (випадіння волосся), облисіння, повільний ріст, ламкість та сухість можуть виникати з багатьох причин. Всі вони діляться на зовнішні та внутрішні.
Зовнішні. На людське здоров’я в цілому, а на волосся зокрема, надзвичайно сильний вплив має довкілля та екологія. Викиди газів та хімікатів не можуть бути корисними для волосся. До того ж стан зачіски може змінюватися від пори року, але це найпростіший випадок, адже наслідки впливу сонячного проміння, холоду або інших факторів можна легко корегувати зовнішніми засобами догляду та комплексними біологічно активними добавками.
Внутрішні. Проблеми з волоссям часто виникають через порушення в роботі ендокринної системи, при появі неврологічних захворювань, дисбактеріозу та порушення травлення. В такому разі необхідне відновлення нормальної роботи вражених систем. Варто вилікувати причину, а наслідки у вигляді випадіння чи жирності волосся зникнуть незабаром після одужання.
Методи лікування
Способи боротьби з трихологічними проблемами підбираються строго індивідуально, залежно від виявленого захворювання.
Найчастіше трихологи користуються мезотерапією, плазмоліфтингом та лікувальним доглядом за волоссям, засоби для якого підбираються особисто для пацієнта. Якщо є показання, використовують аутотрансплантацію.
Сучасна медицина має в своєму арсеналі достатню кількість сучасних методик для відновлення та покращення якості волосся. Хоча волосся – це придаток шкіри, а не повноцінний орган, через нього можна чітко розпізнавати ознаки різноманітних захворювань та порушень в роботі організму. Відповідно, підходити до оздоровлення волосяного покриву потрібно з багатьох сторін, перевіряючи та покращуючи роботу всіх органів та систем. Саме такою багатосторонньою допомогою відрізняється робота трихолога медичного центру «Оксфорд Медікал».
ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ