Будь-який недолік посмішки помітний неозброєним оком, тому пацієнти не можуть собі дозволити щиро посміхнутися на фото і навіть під час розмови, адже внутрішній дискомфорт та сором дається взнаки. Цими недоліками можуть бути порушення цілісності зуба, зміна забарвлення одного зуба, випадіння зуба, широка щілинка між зубами та багато інших.
Щоб повернути собі красиву усмішку і не турбуватися про свій зовнішній вигляд, лікарі пропонують просту та доступну послугу – протезування дефектного зуба за допомогою штучної коронки.
Суть методу протезування коронками та види коронок
Протезування зубів коронками проводять у випадку, якщо у пацієнта наявний здоровий корінь зуба. Тобто уражена коронка піддається корекції та накривається так званим штучним «ковпаком», який компенсує усі естетичні та функціональні дефекти зуба.
Зубні коронки виготовляються індивідуально для кожного пацієнта у зуботехнічній лабораторії. Відштовхуючись від матеріалу, коронки поділяються на:
металокерамічні коронки;
неметалеві коронки;
металеві коронки.
Металеві коронки не мають особливої популярності, адже вони тільки компенсують функцію зуба, а не естетичний вигляд, тому, на сьогоднішній день, стоматологи рекомендують використання керамічних або цирконієвих коронок. Перевагою цих різновидів неметалевих короною є їх еластичність, можливість створення зовнішньої ідентичності у кольорі та прозорості зуба.
Показаннями до встановлення коронок є:
руйнування частини зуба або цілого зуба зі збереженням кореня, яке може бути наслідком карієсу або травми;
естетичні дефекти коронки зуба (пігментація, відкол та ін.);
пародонтит, у цьому випадку протезування коронки дозволить попередити розхитування та випадіння зуба.
Особливості керамічних коронок
Керамічні коронки вважаються найбільш популярними через свою еластичність, довговічність та естетичність. Завдяки своїй індиферентності, матеріал не вступає в реакцію із тканинами ротової порожнини та не піддається руйнуванню. Керамічна коронка не поглинає бактерій, запахів та не піддається пігментації.
Завдяки застосуванню сучасних методик кріплення та використанню якісних матеріалів, керамічні коронки вірно служать понад 10 років.
Встановлення коронок в Оксфорд Медікал
Перед встановленням протеза, проводиться детальний огляду лікаря-стоматолога. Лікар повинен визначити, чи немає захворювань зубів, які можуть стати тимчасовим протипоказанням до протезування. Також лікар проводить миттєвий рентген зуба, щоб пересвідчитися у цілісності кореня та відсутності уражень. Перед встановленням лікар також проводить професійну чистку зубів, зняття зубного каменю.
Наступним етапом є безпосередньо підготовка зуба для протезування коронками. Лікар проводить попередню шліфовку зуба, за потреби очищує зубні канали та проводить їх пломбування. Надалі робиться зліпок, згідно з яким виготовлятиметься штучна коронка. Доки виготовляється коронка, лікар накладає тимчасові пломби, які допоможуть захистити оголені зуби від приєднання інфекції чи інших уражень.
Під час наступного візиту, лікар встановлює готові коронки. Спочатку встановлення відбувається на тимчасовий цемент, щоб пересвідчитися, що коронка повністю підходить пацієнту. Потім лікар встановлює її на постійний цемент. Завдяки застосуванню анестезії, лікар усуває всі можливі явища болю та дискомфорту під час підготовки пацієнта для протезування. Коли видаляється пульпа та зубний нерв, встановлення коронки вже не викликає ніякого дискомфорту.
Хочеш мати ідеальну усмішку?
ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ