Доброякісні новоутворення на шкірі приносять значний дискомфорт пацієнт, в першу чергу, через свій неестетичний вигляд. Є безліч видів новоутворень, як доброякісних, так і злоякісних. В дерматологічній практиці частіш за все зустрічаються такі новоутворення як кератоми, родимки та фіброми шкіри.
В нашій клініці ми використовуємо лише безпечні та ефективні методики видалення новоутворень шкіри. Найбільш безпечним методом видалення новоутворень на шкірі є радіохвильовий метод. Це є щадна та абсолютно безкровна процедура, яка не потребує спеціальної підготовки та проводиться під місцевим знеболенням. Після видалення на шкірі не залишається ні рубців, ні шрамів, а ні будь яких інших слідів.
ПОРІВНЯЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА МЕТОДІВ ВИДАЛЕННЯ НОВОУТВОРЕНЬ
Видалення родимок
Родимка – це доброякісне новоутворення, яке супроводжує людину постійно. Ми можемо не пам’ятати, у який саме період життя виникла та чи інша родимка. Виникненню родимок сприяють як генетичний фактор (поява родимок на тих саме зонах, що і у батьків), так і фізичні фактори: гіперінсоляція, надмірне рентгенівське опромінення та ін.
Родимка являє собою доброякісне новоутворення на шкірі у вигляді плями коричневого кольору, що підіймається над рівнем шкіри. Необхідність видалення родимок полягає у тому, що у процесі своєї життєдіяльності людина може часто травмувати утворення. В свою чергу, періодичні пошкодження родимки сприяють її переродженню у рак.
Перед видаленням рекомендовано провести загальний огляд утворення у лікаря та дерматоскопію. Видалення проводять радіохвильовим скальпелем за лічені хвилини, з використанням місцевої анестезії.
Видалення кератом
Кератома - це новоутворення шкіри, що являє собою специфічну бляшку або кірку. Виникає частіше у осіб літнього віку, що пов’язано зі зниженням вологості, частішою травматизацією та інсоляцією. Кератоми бувають себорейними та синильними.
- Себорейні кератоми – овальні або грибоподібні бляшки, що можуть мати від жовтуватого до темно-коричневого забарвлення. Розміри коливаються від кількох міліметрів до кількох сантиметрів.
- Синильні кератоми – це обмежені бляшки, які покриті сіруватими кірками.
Чому необхідно видаляти кератоми? Проблема полягає у тому, що при найменшому пошкодженні, а таке буває часто, виникають дискомфорт, біль та кровотечі. Систематичне ушкодження кератом сприяє їх малігнізації (переродженню в онкопатологію). Видалення також проводиться після попереднього огляду лікарем, із залученням радіохвильового методу. Саме радіохвильова ексцизія кератом є найбільш популярним методом, завдяки своїй нетравматичності та схвальним відгукам пацієнтів.
Видалення фібром
Фіброми – це новоутворення, яке виникає у товщі шкіри із сполучної тканини, яке зовні нагадує невелику горошину світло-коричневого або тілесного кольору. Фіброми можуть локалізуватися не тільки на шкірі, а й у внутрішніх органах, де є сполучна тканина. Це зумовлено різними чинниками: старінням, гормональною перебудовою, супутніми захворюваннями сполучної тканини, генетичним фактором.
Розрізняють м’яку та тверду фіброму:
- М’яка – виникає у тих зонах, де шкіра є тонкою та найчастіше піддається тертю. Складається здебільшого із жирової тканини і зовні нагадує невеликий шкірно-жировий мішечок. Вона є нещільною, м’якою, поверхня нерівна, при контакті може бути болючою, при пальпації може вдавлюватися у товщу шкіри.
- Тверда – виникає на обличчі, на спині, плечах, на пальцях, на слизових оболонках. Є щільною горошиною, з рівною поверхнею, не болюча при пальпації, не вдавлюється у шкіру. Тверда фіброма може бути на шкірі, а може бути у вигляді ущільнення під шкірою.
Видалення фібром може бути як хірургічним, так і радіохвильовим. Хірургічний метод стає все менш популярним через тривалий період загоєння. Радіохвильовий метод з використанням апарату SURGITRON виступає на передові позиції завдяки своїм перевагам:
ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ