Дерматит – дуже поширене захворювання. Це гостре запальне ураження шкіри. Що виникає в результаті дії різних чинників довкілля – хімічного, біологічного або фізичного характеру.
Оскільки стан шкіри безпосередньо залежить від імунітету й стану шлунково-кишкового тракту, а також має взаємозв’язок з ендокринною системою, то дерматити можуть виникнути самостійно або як прояв інших захворювань. Розрізняють декілька видів дерматиту: атопічний, контактний, алергічний, інфекційний, запальний, грибковий, бульозний, лишайний й інші.
Симптоми дерматиту
Дерматит може проходити в гострій або хронічній формі. Гостру форму дерматиту можна розділити на три етапи перебігу хвороби.
На першому етапі (його називають еритематозний) на уражених ділянках шкіри виникає інтенсивний приплив крові, а також з’являються почервоніння й набряки. Другий етап називають везикульозним або бульбашковим: на шкірі з’являються бульбашки, які потім підсихають, утворюючи кірочку, або ж розтинаються, після чого на місці бульбашок виникають мокрі ранки. І завершальний третій етап – некротичний, під час якого відбувається відмирання тканин і формування шрамів.
Гострий дерматит розвивається дуже швидко й має яскраво виражені симптоми, викликає свербіж, печіння, біль і тим заподіює пацієнтові суттєвий дискомфорт.
При довготривалому контакті шкіри зі слабким подразником виникає хронічний дерматит. Симптомами захворювання стають переповнювання й застій крові в капілярах, потовщення й ороговіння шкіри, інфільтрація, з’являються тріщини, може виникнути атрофія ділянок шкіри.
Причини дерматиту
Дія на організм хімічних речовин, фізичних чинників, таких як ультрафіолетові промені, висока або низька температура, електричний струм, іонізуюча радіація й інших – це і є причини виникнення дерматиту. Також це захворювання може з’явитися у людей, які мають до цього спадкову схильність, слабкий імунітет, стреси, перенесені інфекційні та паразитарні хвороби або живуть у несприятливих соціально-побутових умовах.
Діагностика і лікування дерматиту
Для діагностики дерматиту, як правило, досить наявності контакту з подразником й клінічних проявів. Щоб упевнитися в правильності діагнозу, треба провести загальний аналіз крові, зробити імунограму, здати шкірні проби на алергічні реакції, а також зскрібок із ураженої захворюванням ділянки шкіри з подальшим бактеріологічним і гістологічним дослідженням.
Основним завданням при лікуванні дерматиту стає усунення подразника: обробка ураженого шкірного покриву антисептиками, антибактеріальними й протизапальними препаратами або прийом антибіотиків і тетрацикліну. Для лікування дерматитів, що зудять, часто застосовують антигістамінні препарати. При хронічному дерматиті використовують кортикостероїдні протизапальні засоби.
Для повного одужання при захворюванні дерматитом треба своєчасно звернутися до лікаря для отримання кваліфікованої медичної допомоги. Самолікуванням же займатися не варто.
Дерматологи клініки «Оксфорд Медікал» проведуть огляд шкірних покривів, щоб поставити попередній діагноз, а при необхідності проведуть додаткові обстеження. У випадку, якщо загального огляду шкіри недостатньо, щоб поставити точний діагноз, призначають неінвазивний тест.
Окрім цього, консультація фахівця включає:
- огляд лампою Вуда;
- діаскопія та просвітлення;
- пошарове зіскоблювання;
- біохімічні аналізи;
- гістологічні дослідження;
- шкірні тести.
Після проведення усіх необхідних медичних процедур лікар-дерматолог клініки «Оксфорд Медікал» діагностує захворювання, що турбує пацієнта.
ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ