Варикозне розширення вен – дуже поширене захворювання, від якого страждає понад 60 % жінок і приблизно 40 % чоловіків. У наш час варикоз легко усувається шляхом лазерного лікування варикозу (ендовенозної лазерної коагуляції).
Симптоми та причини варикозної хвороби
Починається хвороба з появи невеликих горбків на шкірі на шляху уражених вен, швидкій стомлюваності ніг і набрякання гомілок. З часом до цих симптомів приєднуються судоми (в основному в нічний час), больові відчуття на ділянках ніг з ураженими венами, посилюється набряклість.
Третя стадія варикозного розширення вен супроводжується розширенням уражених вен, через що вони стають схожі на звивисті «канати» темно-синього кольору. Шкіра над варикозними венами стає тонше й більш сухою, на ній починає з’являтися екзема, яка проявляється все частіше, перетворюючись на болючі виразки.
Появі варикозу сприяє безліч чинників: робота «на ногах», фізичні перевантаження, малорухомий спосіб життя й генетична схильність.
Методи лікування варикозу
Існує багато способів лікування варикозу, які можна розділити на дві великі групи:
- консервативні – застосування медикаментів і компресійного трикотажу;
- оперативні – проведення флебоектомії (операції по хірургічному видаленню вен), склеротерапії або лазерній коагуляції.
Суто консервативне лікування варикозу можливе лише на дуже ранніх стадіях захворювання. Полягає воно в призначенні препаратів-венотоніків, протизапальній терапії й застосуванні компресійного трикотажу. Консервативні методи застосовуються й на пізніх стадіях хвороби, але мають роль допоміжної терапії.
Проведення хірургічної операції по видаленню уражених вен не користується великою популярністю через загрозу розвитку ускладнень і необхідність тривалого перебування в стаціонарі.
Найбільш ефективними, швидкими й безпечними методами лікування вважаються склеротерапія та ендовенозна лазерна коагуляція. У першому випадку у вену вводиться спеціальний препарат, що склеює стінки вени, а в другому – тонкий лазерний світлопровід, що виконує ту ж функцію. У обох випадках, кровотік по вені припиняється, розподіляючись на глибші вени, а сама вена поступово розсмоктується й зникає.
Переваги лікування варикозу лазером
В лазерної коагуляції є ряд переваг порівняно з іншими способами лікування:
- безболісність (немає необхідності в наркозі – досить лише місцевої анестезії);
- швидкість (не потрібна госпіталізація, пацієнт лишає клініку відразу після лікування);
- відсутність рубців або шрамів;
- швидке повернення до повсякденного життя.
Як проводиться лікування варикозу лазером?
При зверненні пацієнта спочатку проводиться консультація флеболога, який проводить огляд, УЗД-діагностику вен, оцінює стан пацієнта й призначає відповідний спосіб лікування.
Лазерна коагуляція займає близько двох годин, під час яких лікар через проколи вводить у вену світлопровід лазера, хід якого контролюється УЗ-датчиком. Лазер, проходячи по вені, склеює її стінки, після чого витягається. Після проходження уражених вен пацієнтові пропонується використання компресійного трикотажу й піші прогулянки (у знаходженні в денному стаціонарі жодної необхідності немає).
КОНСУЛЬТАЦІЯ ФЛЕБОЛОГА + УЗД НИЖНІХ КІНЦІВОК 500 ГРН.
Акція діє до кінця місяця!
ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ