Під терміном «тромбофлебіт» ми розуміємо запальний процес в вені, що при прогресуванні захворювання призводить до обтурації (закупорки) вени, спричинюючи порушення ходу крові .
Що спричиняє тромбофлебіт?
Дане захворювання спричинене широким спектром патологій, а саме:
Варто зауважити, що в групі ризику також перебувають люди похилого та старечого віку, пацієнти із спадковою схильністю до захворювань, пов’язаних із серцево-судинною системою.
Основні симптоми даного захворювання:
місцеве та загальне збільшення температури тіла;
набряк та зміна шкірного покриву навколо видозміненої вени;
біль, відчуття розпирання і печіння в ділянці ураженої вени та по її ходу;
збільшення болю при рухах (ходьбі, згинанні чи розгинанні кінцівки) та інші.
Пам’ятайте: вищеперераховані ознаки є вагомою причиною, щоб якомога швидше звернутися за консультацією до лікаря. Зволікання, самолікування та байдужість до свого ж здоров’я призведе до погіршення стану, а в найгіршому випадку до летальності. Тромбофлебіт - це захворювання, що не мине самостійно, а потребує негайної спеціалізованої корекції.
Діагностика тромбофлебіту
Діагностика тромбофлебіту полягає у таких процесах:
первинний огляд спеціалістом;
ультразвукове дослідження;
КТ з контрастуванням за необхідності;
лабораторна діагностика;
консультація спеціалістів іншого профілю за потреби (ендокринолог, гематолог тощо).
Діагностика починається із первинного огляду пацієнта. Спеціаліст, провівши огляд, підтверджує чи спростовує наявність даного захворювання у пацієнта, та за умови підтвердження діагнозу обирає найбільш раціональний спосіб щодо корекції патології вен. Роз’яснивши пацієнту подальшу тактику щодо лікувальних заходів, спрямовує на додаткові обстеження. Лабораторні показники дадуть лікарю змогу краще ознайомитись із загальним станом здоров’я пацієнта, виявити фонові захворювання та імовірну причину розвитку тромбофлебіту.
Кінцевою ланкою діагностики тромбофлебіту є інструментальні методи, що в свою чергу дозволяють спеціалісту побачити уражену судину (визначити точне місце локалізації), стан тканин навколо неї.
Лікування тромбофлебіту в Оксфорд Медікал
Як і будь-яку іншу патологію, тромбофлебіт лікують в залежності від стадії захворювання та від ускладнень, викликаних первинним захворюванням. Виділяють консервативний та хірургічний метод. Якщо ситуація не критична, то застосування спеціалізованих панчох, бинтів, в поєднанні із фармакологічними препаратами та рекомендаціями спеціаліста дасть швидкий позитивний ефект та усуне проблему. Проте запущений процес усунути мазями і таблетками не вдастся.
Пам’ятайте: своєчасне звернення до лікаря, регулярний профілактичний огляд та небайдужість до свого тіла - це запорука здоров’я.
Щоб знизити ризик виникнення цієї патології, лікарі рекомендують:
- Уникайте застою крові в нижніх кінцівках. На даний час в більшості людей переважає сидячий спосіб життя (робота в офісі, відпочинок перед телевізором та інше.) Спробуйте в такому випадку привчити себе до елементарної ходьби на роботу, або з роботи (якщо це можливо), або/та робіть вправи через кожні 1,5-2 години сидячої роботи.
- Відмовтесь від паління, алкоголю.
- Носіть зручне взуття на низьких підборах. Краса жіночих ніг в їх здоровому вигляді, а не в елементах одягу.
- Внормуйте свій раціон та скоригуйте вагу, за умови її надлишку.
Не соромтеся звернутися до лікаря! Ми завжди готові вам допомогти!
КОНСУЛЬТАЦІЯ ФЛЕБОЛОГА + УЗД НИЖНІХ КІНЦІВОК 500 ГРН.
Акція діє до кінця місяця!