Спосіб життя сучасної середньостатистичної людини значно відрізняється від життя людей, які жили буквально сотню років тому. Технічний прогрес призвів до значної економії вільного часу та фізичних затрат. Звісно ж, це великий плюс для людини, але як це впливає на стан здоров’я?
У 21-му столітті ми все частіше зустрічаємося із хворобами сучасності: ожиріння, цукровий діабет, нейрогенні порушення, серцево-судинні патології, захворювання вен. Класичним прикладом є тромбофлебіт та тромбоз вен нижніх кінцівок.
Тромбофлебіт – це запальне ураження внутрішньої стінки вен із високою схильністю до тромбоутворення. Тромбоз – це стан, при якому вже сформовані тромби перешкоджають адекватному руху крові.
Причини розвитку тромбозу та тромбофлебіту
Захворювання розвиваються внаслідок взаємодії наступних механізмів:
систематичне ушкодження внутрішньої стінки вен токсинами, алергічними та запальними захворюваннями, аутоімунними патологіями;
порушення реологічних властивостей крові – підвищення густини крові;
пришвидшення згортання крові;
сповільнення кровоплину.
Призводять до цього вищезгадані нами фактори, такі як зайва вага, зниження рухової активності. Варто зауважити, що вагомий вплив на внутрішню стінку судини має куріння, адже нікотин спричинює запальні зміни інтими судин.
На ураженій стінці судини формується тромб. Тромби можуть бути поодинокими або численними. При відриві тромб рухається з током крові до того часу, поки діаметр тромбу не буде більшим за діаметр судини – розвивається закупорка судини. Відриву тромбу сприяють гормональні медикаменти, оперативні втручання, неконтрольоване фізичне навантаження.
Симптоматика тромбозу та тромбофлебіту
Які симптоми свідчать про тромбофлебіт? Серед них лікар виділяють біль у ногах, напруження та слабкість, часті судоми ніг, набряки, посиніння шкіри над зоною ураження, порушення чутливості. Тромбофлебіт розвивається поступово і характерний наростанням симптоматики. При тромбозі симптоми виникають різко.
При тромбозі характерна раптова поява болю із тенденцією до посилення, різким підвищенням температури тіла до 38,5-39°С, різким посинінням ноги, набряком, проявами сітки видимих підшкірних вен на нозі (приблизно на 2 день).
Чим небезпечний тромбоз? Тромбоз кінцівки може призвести до гострої ішемії та подальшої дистрофії тканин ноги. Варто зауважити, що тромбоз є першопричиною ТЕЛА – тромбоемболії легеневої артерії, що за лічені хвилини стане фатальним для пацієнта.
Принципи діагностики і лікування тромбофлебіту, тромбозу
Сучасна медицина надає лікарям широкий спектр можливостей для швидкої та якісної діагностики тромбофлебіту та тромбозу. Опираючись на власний досвід і професійні навички, лікар може завдяки даним огляду і збору анамнезу визначити попередній діагноз, який закріплюється даними ультразвукового сканування судин ніг і лабораторних обстежень.
В залежності від стадії, локалізації тромбу та наявності ускладнень, лікарі можуть обирати між медикаментозним та хірургічним лікуванням. Медикаментозне лікування полягає у консервативному розчиненні тромбу завдяки застосуванню антикоагулянтів, фібринолітичних засобів та подальшої профілактики із застосуванням антиагрегантів.
Хірургічне лікування полягає в оперативному видаленні тромбу і застосовується у випадку наявність тромбів великих розмірів чи при неефективності медикаментозного лікування. Курс формується індивідуально для кожного пацієнта.
Більше детальної інформації про лікування ви можете отримати на прийомі в судинного хірурга.
КОНСУЛЬТАЦІЯ ФЛЕБОЛОГА + УЗД НИЖНІХ КІНЦІВОК 500 ГРН.
Акція діє до кінця місяця!
ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ