Запальне ураження слизової оболонки додаткових пазух носа (гайморових пазух) називають гайморитом. У нормі ці пазухи заповнені повітрям, а надлишки рідини виводяться з них через вузький отвір. При запальному процесі в результаті сильного набряку тканин, отвори звужуються, й відчутно погіршується відтік рідини. Усе це призводить до скупчення слизу.
Якщо своєчасно не лікувати гайморит, він переходить в гнійну стадію, що може спричинити дуже серйозні наслідки (набряк мозкових оболонок, менінгіт, набряк сітківки ока або повік). На захворювання можуть страждати люди різної вікової категорії, але в літньому віці гайморит зустрічається вкрай рідко.
Причини гаймориту
Головними причинами зараження гайморитом є хворі люди, які є носіями інфекції. Передаватися захворювання може повітряно-краплинним шляхом, при контакті з носіями інфекції та через кров. Гайморит може розвиватися на тлі переохолодження й простудних захворювань. Сприяти появі хвороби можуть алергічні реакції, викривлення носової перегородки, а також різного роду чинники:
- недолікований нежить або ангіна;
- слабкий імунітет (хронічні патології, постійне переохолодження);
- незадовільний стан тканин ротової порожнини та зубів;
- недотримання гігієни ротової порожнини;
- запущені форми простудних хвороб;
- неправильна анатомічна будова носових кісток (вузькі носові ходи, викривлення носової перегородки);
- порушення роботи секреторних залоз;
- грибкові інфекції слизової оболонки;
- виникнення абсцесів і поліпів;
- високий вміст хімікатів і пилу в повітрі;
- різкі перепади температури;
- прогресуючий туберкульоз.
Симптоми гаймориту
Слід зазначити, що початкові ознаки гаймориту дуже схожі по симптоматиці на застуду, проте картина, яка характерна для гаймориту. досить швидко вимальовується.
До основних симптомів гаймориту можна віднести:
- підвищення температури тіла до 37 – 38 °С;
- головний біль;
- гнійні або слизові виділення з носа;
- біль в області перенісся;
- втрата або зниження нюху, ускладнення дихання;
- біль у суглобах і м’язах;
- зміна тону голосу;
- набряклість обличчя;
- погіршення здоров’я та слабкість.
Діагностика та лікування гаймориту
Діагностика гаймориту в клініці «Оксфорд Медикал» проводиться на основі:
- скарг пацієнта;
- огляду хворого;
- рентгену;
- комп’ютерної томографії пазух носа;
- бактеріологічного аналізу та пункції.
Основне завдання отоларинголога при лікуванні гаймориту – забезпечити нормальний відтік рідини з додаткових пазух. Для цього ми застосовуємо медикаментозне лікування: протинабрякові та судинозвужувальні засоби, антибіотики, місцеві антисептики, пробіотики, препарати на основі морської води.
За відсутності позитивного результату від медикаментозної терапії та при запущеному гаймориті застосовують хірургічний метод – пункцію (прокол) і дренування вмісту пазухи. Після того, як віддаляється гній, пацієнтові призначають додаткові фізіопроцедури, наприклад УФО, лазеротерапію та ультразвук.
При вчасному звертанні в МЦ «Оксфорд Медикал Житомир» відразу ж після прояву перших симптомів гаймориту ви отримаєте кваліфіковану допомогу фахівців і зможете обійтися без сумнозвісного проколу. Вам призначать ефективне й правильне лікування. Якщо ж буде необхідність проводити операцію, наша клініка має усе необхідне устаткування для її проведення.
Це допоможе вам уникнути черги та заощадить час.
ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ