Ларингіт – це запалення гортані, причиною якого, як правило, стають простудні або інфекційні захворювання. Найчастіше це грип, кір, ГРВІ, скарлатина та коклюш. Розвитку хвороби також сприяють й інші чинники – дихання через рот, перенапруження гортані, переохолодження, запилене повітря, паління та алкоголь.
Ларингіт найчастіше виникає у дітей, у дорослих хвороба проявляється за наявності певних умов, які призводять до розвитку недуги. Лікування спрямоване на виявлення й усунення першопричини, яка викликала хворобу та симптоми.
Ларингіт може бути гострим і хронічним, у більшості випадків захворювання дуже швидко прогресує й триває близько 2 тижнів.
Симптоми ларингіту
Клінічна картина при гострій і хронічній формі захворювання трохи відрізняється. При гострому ларингіті симптоми розвиваються швидко й несподівано, а при хронічному – розвиваються поступово, але можна виділити загальні ознаки:
- ускладнене дихання;
- осиплість голосу, навіть до повної його втрати;
- можливе підвищення температури тіла;
- кашель;
- біль у горлі при ковтанні;
- набряк стінок гортані, при якому ускладняється вдих.
Причини ларингіту
Гострий ларингіт може розвиватися як самостійне захворювання або ж як один із симптомів загальних гострих інфекцій, а хронічний – як наслідок тривалих запальних процесів і гострого ларингіту, що неодноразово повторюється.
Головними причинами запального процесу гортані часто стають бактерійні інфекції (стафілококи, стрептококи), алергічні реакції, вірусні атаки, ураження гортані тютюновими смолами, їдким димом, хімічними речовинами. Окрім цього, ларингіт часто супроводжує такі професії, при яких люди надмірно напружують голосові зв’язки.
Спосіб життя також стає причиною розвитку ларингіту – порушення в роботі ШКТ, ослаблений імунітет, зловживання алкоголем і сигаретами, неправильне й нераціональне харчування, регулярні переохолодження та несприятливі умови роботи та екології.
Діагностика та лікування ларингіту
Для того, щоб діагностувати ларингіт, ЛОР проводить обстеження й вивчає скарги пацієнта, а також оглядає рот, горло й ніс на предмет запалення, перевіряє шию на присутність запалених лімфатичних вузлів, щоб визначити зв’язок усіх ознак з ларингітом або іншими гострими інфекціями. Лікування захворювання полягає в усуненні причин, які викликали ларингіт.
Впродовж 5 – 7 днів пацієнтові рекомендується:
- виключити з раціону харчування гостру й пряну їжу;
- не палити та не вживати алкогольні напої;
- полоскання горла;
- тепле питво та інгаляції;
- зігріваючі пов’язки та компреси.
Залежно від складності протікання захворювання лікарем може бути призначене медикаментозне лікування, яке включає прийом протизапальних засобів, спазмолітиків, антибактеріальних, противірусних, антигістамінних препаратів, а також антисептиків, що мають вигляд пастил, льодяників або рідини для полоскання горла.
Якщо ви спостерігаєте у себе ознаки ларингіту, щоб уникнути ускладнень захворювання, з візитом до лікаря краще не зволікати. У клініці «Оксфорд Медикал Житомир» прекрасний персонал, висококваліфіковані фахівці, які з точністю поставлять правильний діагноз і призначать відповідне лікування, проведуть усі необхідні аналізи.
ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ