Стороннім тілом вуха ми називаємо живий або частіше не живий предмет органічного чи не органічного походження, що потрапив в слуховий канал, рідше в середнє чи внутрішнє вухо. Починаючи від банальної сірчаної пробки, вати, фрагментів пластмасових чи дерев’яних предметів, піску та ін.., закінчуючи дрібними комахами, тарганами, згустками крові.
Класикою жанру є накопичення вушної сірки, яка при контакті із водою розбухає, закупорюючи собою весь простір слухового ходу. І, як показує практика, найчастіше ми погіршуємо свій стан стараючись вилучити її вушними паличками,цим же навпаки - проштовхуючи її.
Клінічні ознаки стороннього тіла у вусі
Симптоми, які свідчать нам про можливу наявність стороннього тіла в вусі:
біль;
часткова приглухуватість або повна втрата слуху з сторони ураження;
головний біль;
запаморочення;
ознаки загального нездужання;
нудота;
шум у вусі;
дезорієнтація;
відчуття «шкрябання», якщо стороннім тілом являється живий організм (комаха) та інше.
Чому не варто самостійно пробувати витягнути стороннє тіло?
Вся проблема полягає у анатомічній структурі зовнішнього слухового ходу. Він має S-подібну форму, та протяжність в 25-30мм в дорослої людини, і закінчується барабанною перетинкою.
Небезпека полягає в травматизації стінок зовнішнього ходу, просуванні стороннього предмета вглиб ходу та пошкодження барабанної перетинки , що в наслідку призведе до погіршення стану або втрати слуху та додасть додаткової роботи спеціалісту. Не слід забувати і про ризик інфікування.
Найкращим варіантом для пацієнта слугує стороннє тіло не живого походження. Таких тіл можна практично без жодних проблем позбутися в ЛОР кабінеті . Гіршим випадком є чужорідне тіло біологічного походження. Особливістю більшості комах є те, що вони здатні рухатися тільки вперед. Потрапивши у людське вухо, яке не є набагато ширшим за саму комаху, та починає прориватися через барабанну перетинку далі вглиб, створюючи нестерпний біль та посилення симптомів, вказаних раніше.
До кого звернутися за допомогою?
Даною патологією займається лікар оториноларинголог (ЛОР). Після грамотно зібраної історії захворювання у пацієнта, спеціаліст робить первинний візуальний огляд місця ураження як візуально, так і за допомоги спеціально прилаштованих для цього інструментів. Також може проводити пальпацію відповідної зони.
Діагностика є безболісною та не створює пацієнту жодного дискомфорту, загалом займає декілька хвилин. Опісля розуміння проблеми та ідентифікації стороннього тіла, лікар обирає найбільш оптимальний спосіб надання медичної допомоги.
Якщо це не органічний предмет, тоді оториноларинголог усуває його за допомогою спеціального гачка, магніта, чи просто шляхом промивання великою кількістю теплої води, влитої у слуховий хід за допомогою шприца без голки. Все залежить від форми та об’єму стороннього тіла.
У випадку, якщо чужорідним тілом є жива істота, наприклад комаха, медична допомога може дещо ускладнитися. Лікар повинен якомога швидше знерухомити або знищити шкідника, вливаючи в слуховий хід спиртовий чи олійний розчин на розсуд ЛОР-а. Потім обережно видаляє комаху, не залишаючи жодних її слідів, проводить санацію слухового ходу.
Якщо ви виявили в себе або у своїх рідних симптоми, притаманні сторонньому тілу, не зволікайте, а запишіться на прийом в медичний центр Оксфорд Медікал для отримання належної допомоги. Ми чекаємо на вас.
ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ