Промивання носа – це проста і дуже ефективна методика, тому її досі застосовують у сучасній оториноларингології. Суть методу полягає у створенні у порожнині носа тиску, який сприяє виведенню накопичень гною, слизу, патогенних мікроорганізмів з порожнин носа, придаткових пазух.
Мусимо зауважити, що неправильне виконання промивання може принести побічні ефекти, тому для проведення процедури ефективно і безпечно, варто звернутися до лікаря-оториноларинголога.
Методика промивання носа заснована американським отоларингологом Артуром Проетцом. Чому ми в народі називаємо її «кукушкою»? Причина в тому, що в ході проведення процедури, пацієнт повинен постійно казати «ку-ку», щоб припідняти м’яке піднебіння і цим самим запобігти затіканню рідини у нижні дихальні шляхи.
У яких випадках необхідно промивання носа?
Лікарі рекомендують проводити промивання носа у таких випадках:
Але зауважуємо, що деяким людям категорично заборонено проводити цю процедуру. Це стосується людей, що схильні до носових кровотеч, та епілептикам.
Чи можна промивати ніс у домашніх умовах?
На це питання можлива тільки одна відповідь: категорично не можна проводити промивання носа під тиском у домашніх умовах. Чому? По-перше, процедуру може призначити тільки лікар при наявності справді необхідними показань. Суто для задоволення власного бажання, процедуру також не варто проводити. Надто часте промивання спричинить пересушення слизової оболонки, атрофію, появу мікротріщин. Цим самим можливо створити сприятливі умови для потрапляння інфекційних агентів. Промивання носа призначає тільки лікар.
По-друге, будь-які неправильні дії можуть ускладнити ситуацію і спричинити появу небажаних побічних станів. Наприклад, можна досягнути такого «ефекту», як проштовхування гною вглиб пазухи, потрапляння розчину у дихальні шляхи, травматизація судин і затяжні кровотечі.
Не дарма дану процедуру повинен виконувати тільки лікар, адже лікар має необхідне устаткування і необхідні знання та навички, щоб не зашкодити пацієнту.
Особливості проведення промивання носа в Оксфорд Медікал
Маніпуляція проводиться амбулаторно, тобто після її проведення нема необхідності у перебуванні в стаціонарі. Лікар пропонує пацієнту прилягти на спину, закинути голову назад до 45⁰. Для промивання застосовують антисептичну рідину, сольовий розчин, лікувальний розчин – залежить від призначення лікаря.
У дві ніздрі на невелику глибину вводиться дві тонкі трубки (катетери). Одна трубка впорскує рідину в одну ніздрю, інша – висмоктує її з іншої ніздрі. Не забуваємо, що під час всієї процедури, пацієнт постійно промовляє «ку-ку-ку». Ефективність процедури залежить не тільки від дій лікаря, а й від пацієнта. Лікар попереджає пацієнта, що під час процедури не можна рухати головою та піддаватися страху. Чим менше рухів пацієнта – тим швидше проходить маніпуляція. Також пацієнт повинен слідкувати за диханням. Зауважуємо, що після процедури, пацієнту не можна виходити надвір мінімум півгодини, також категорично не можна перебувати на холоді.
Чому варто звернутися саме в Оксфорд Медікал Житомир? У нашому центрі ви можете не переживати про комфорт та стерильність. Ви не стикнетесь із годинними чергами, адже ми пропонуємо попередній запис. І звичайно ж, ви отримаєте дійсно якісну медичну допомогу, адже наші лікарі – справжні професіонали!
ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ