В організмі жінки, ще на стадії внутрішньоутробного розвитку, закладаються специфічні клітини – фолікули. Протягом кожного циклу один або більше фолікулів дозрівають і під час овуляції розриваються, вивільняючи при цьому яйцеклітину, котра власне і є головним фактором для подальшого зачаття.
Варто зауважити, що у різних жінок закладена різна кількість фолікулів. У когось кілька тисяч, у когось кілька сотень, а у когось кілька десятків. Важко сказати, від чого це залежить, проте одне варто знати точно – кількість фолікулів ніколи не збільшується, а тільки зменшується з кожним новим циклом. Також вони можуть критично зменшуватися у кількості внаслідок різних уражаючих факторів, а саме запальних захворювань та травм яєчників, радіаційне ураження, гормональні зміни та ін.
Контролювати рівень фолікулярного апарату жінки допоможе сучасне безпечне та доступне обстеження – фолікуломерія!
Що показує фолікулометрія?
Фолікулометрія – це специфічний метод ультразвукового дослідження, який застосовується з метою визначення індивідуальних змін статевих органів жінки протягом циклу. Фактично процедура подібна до класичного УЗД ОМТ, проте в даному випадку визначаються більш не органічні, а функціональні зміни.
Завдяки методу фолікулометрії лікар отримає цінну інформацію про репродуктивні можливості жінки, а конкретніше про кількість фолікулів, факт настання овуляції, моніторинг дозрівання та функціонування ендометрію. Саме фолікулометрія є сучасною інформативною альтернативою застарілим методам діагностики овуляції.
Показання до проведення фолікулометрії
Фолікулометрію призначають жінкам з метою:
оцінки функціонування яєчників;
діагностики овуляторного циклу;
визначення оптимального періоду для планування сім’ї;
встановлення необхідності для стимуляції овуляції;
встановлення шансів на багатоплідність;
визначення причин нерегулярного циклу;
оцінки повноцінності циклу;
діагностики фолікулярних кіст;
контролю лікування задля належної корекції.
Враховуючи суть методу та особливості впливу ультразвукових хвиль, зазначаємо, що фолікулометрія є абсолютно безпечною та не призведе до порушення чи навантаження на яєчники.
Фолікулометрія в клініці Оксфорд Медікал Житомир
Фолікулометрію, як і всі інші обстеження проводяться за попереднім записом. Варто зауважити, що інтерпретація результатів залежить від дня циклу, коли проводиться обстеження. Тому дату і кількість процедур визначає лікар-гінеколог.
Специфічної підготовки перед обстеженням не передбачено. Рекомендовано не вживати продукти, які сприяють газоутворенню, адже гази у кишківника можуть стати перешкодою для проходження УЗ-хвиль. При трансабдомінальному обстеженні сечовий міхур пацієнтки повинен бути повним, при трансвагінальному навпаки – пустий.
Саме обстеження проводиться протягом кількох хвилин в УЗД кабінеті. Пацієнтка не відсуває жодного болю чи дискомфорту. В залежності від призначення, лікар може проводити фолікулометрію, прикладаючи датчик до поверхні живота (абдомінально), або ввівши спеціальний вагінальний датчик у піхву. Після обстеження, діагност видає УЗ-заключення. Зауважуємо, що остаточний діагноз формує виключно лікар-гінеколог! Тому, за потреби, діагност може порекомендувати додатково огляд та консультацію лікаря гінеколога.
Фолікулометрія є невід’ємною в сучасній діагностиці жіночої сечостатевої системи. Саме дані фолікулометрії нададуть відповіді на найважливіші питання у плануванні сім’ї. Комфортні умови, сучасна діагностична апаратура, та досвідчені лікарі-діагности клініки Оксфорд Медікал гарантують вам проведення обстеження на найвищому рівні!
ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ