Згідно із даними статистики, дві третини жінок зустрічаються із гінекологічними захворюваннями. Жіночий організм вирізняється своєю пластичністю, не суто у фізичному плані, а у плані швидкої адаптації та численних гормональних змін протягом короткого проміжку часу. Тому жінки є більш чутливими до зовнішніх та внутрішніх несприятливих чинників: фізичного навантаження, стресу, ендокринних захворювань.
Лікарі рекомендують жінкам бодай 1-2 рази на рік планувати профілактичні обстеження сечостатевої системи. Оптимальними обстеженнями будуть огляд у гінекологічному кріслі, відеокольпоскопія, огляд та пальпація молочних залоз і беззаперечно – УЗД внутрішніх статевих органів.
У чому полягає суть гінекологічного УЗД?
Ультразвукове сканування гінекологічної сфери – це поширений метод діагностики, дія якого полягає у відбиваючій здатності ультразвукових хвиль та передачі інформації на екран. УЗД дозволяє побачити те, чого не видно при класичному гінекологічному огляді, а саме:
розташування та розміри яєчників;
наявність патологічних новоутворень яєчників;
розміри фолікулів і жовтого тіла;
визначення наявності вільної рідини;
будову, розміри та розташування матки;
визначення товщини ендометрія;
виявлення плідного яйця в порожнині матки;
виявлення аномалій будови внутрішніх статевих органів та ін.
Гінекологічне УЗД може проводитися двома шляхами: трансабдомінальним, коли датчик УЗД знаходиться на передній черевній стінці, або вагінальним, коли спеціальний видовжений датчик вводиться через піхву.
В яких випадках рекомендоване гінекологічне УЗД?
Окрім класичного профілактичного обстеження, УЗД рекомендують проводити в наступних випадках:
тривалі або періодичні болі внизу живота;
порушення тривалості циклу, часті затримки;
необхідність визначення рівня фолікулів;
ациклічні виділення з піхви;
контроль медикаментозного лікування;
контроль після проведених оперативних втручань;
клініка «гострого живота»;
підозра на гіперпластичні процеси ендометрію;
підозра на вроджені аномалії розвитку статевих органів та ін.
УЗД є абсолютно безпечним методом обстеження, тому лікарі не відмічають жодних протипоказань у його проведенні. Це є великим плюсом у випадках необхідності динамічного спостереження.
Особливості підготовки та проведення гінекологічного УЗД в Оксфорд Медікал
УЗД у сфері гінекології найчастіше рекомендують проводити на 5-6 день циклу. Проте, якщо є прямі показання, тоді не варто чекати, а одразу запланувати візит на обстеження. В клініці Оксфорд Медікал УЗД проводиться за попереднім записом, тому ви можете не хвилюватися щодо черг.
Підготовка залежить від виду УЗД. При транс абдомінальному обстеженні необхідно бути із повним сечовим міхуром, тому лікарі радять пити багато води і старатися протягом 2 годин до обстеження не відвідувати вбиральню. При вагінальному УЗД особливої підготовки не потребується, варто перед обстеженням спорожнити сечовий міхур, щоб ви не відчували дискомфорту.
Під час обстеження, лікар пропонує прилягти на кушетку, надалі наносить спеціальний гель для забезпечення щільного контакту. Обстеження не викликає болю та не наносить опромінююче навантаження, тому вважається цілком безпечним для пацієнток. Тривалість обстеження складає до 20 хв, після чого лікар-діагност видає заключення. УЗ-заключення – не діагноз, тому висновки щодо результатів може робити тільки лікар-гінеколог!
Обирайте якість і комфорт!
ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ