Агалактія – це досить часте захворювання, що виникає після пологів. Проявляється воно частковою або повною відсутністю вироблення грудного молока. Щоб підтвердити або спростувати це захворювання, необхідно пройти ультразвукове обстеження та визначити рівень пролактіну. Може знадобитися комп’ютерна томографія та МРТ для перевірки роботи гіпофіза.
Види агалактії
Розвиток захворювання залежить від широкого спектру причин:
- в грудях відсутня залізиста тканина, проблема може бути вродженою або віковою;
- недостатня секреція гормонів, зокрема пролактіну;
- генетична схильність;
- прийом медикаментів (гормональні препарати, звужувальні краплі тощо);
- часте підвищення температури, хронічні запальні стани;
- неправильне харчування, раціон з недостатнім споживанням рідини.
Захворювання буває двох типів: первинним (його часто називають абсолютним) і вторинним (відносним). Первинна патологія характеризується фізіологічною особливістю виробляти молоко при паренхімі грудей і сильних розладах ендокринної системи. Вторинна форма захворювання зустрічається у жінок, які раніше вже вигодовували дітей. Такий стан викликаний несприятливими зовнішніми чинниками й іншими патологіями в організмі, іноді розвивається на тлі стресу або переживання.
Симптоматика захворювання
На недостатність молока скаржиться майже половина жінок, що народили, при цьому повне припинення секреції молочних залоз спостерігається тільки у 2 – 3 % із них. У третини жінок це викликано анатомічними особливостями будови грудей. Це захворювання зустрічається переважно у молодих мам, що народжують перший раз, і тих, хто вирішив народити після сорока років.
Легко зрозуміти, що в грудях немає молока, якщо відсутні жодні виділення, тобто робота залоз порушена. При первинній формі захворювання також відсутнє молозиво, яке зазвичай продукується на 30 – 32 тижні. Симптомом же вторинного типу захворювання стає різке призупинення вироблення молока. Дитина своєю поведінкою показує, що голодна, проявляє занепокоєння, її неможливо відірвати від грудей, і навіть при сильному натисненні на ареолу не з’являється навіть краплі рідини.
Як самостійна патологія вона не несе серйозної загрози здоров’ю, а ось грубі спроби зціджування призводять до травми молочних залоз, що вже провокує запальні процеси.
Лікування агалактії в клініці «Оксфорд Медикал»
Відновлення лактації можливо не завжди. Ситуація повністю залежить від форми захворювання – наприклад, при первинному виді цієї патології налагодити лактогенез неможливо. В цьому випадку виходом може стати лише перехід на штучне годування адаптованою сумішшю, що відповідає віку дитини.
Якщо форма патології вторинна, є перспектива повернути лактацію. Але для цього треба виявити причину захворювання. Можливо, для цього знадобиться консультація вузькопрофільних фахівців. Після обстеження спочатку призначається ефективне лікуванні основного захворювання і тільки потім проводять стимуляцію лактації.
Ми допоможемо у вирішенні вашої проблеми!
ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ