Найпоширенішим способом хірургічного лікування доброякісних новоутворень в молочній залозі, що дозволяє зберегти цей орган, вважається секторальна резекція. Під час цієї операції лікар видаляє лише частину молочної залози (сектор), в якій знаходиться новоутворення, не чіпаючи здорові тканини.
Покази до секторальної резекції
Видалення доброякісних новоутворень, що з’являються в молочній залозі, потрібне через ризик їх переродження в злоякісні пухлини – цей процес називається малігнізацією.
Найбільш поширеним доброякісним новоутворенням молочної залози є фіброаденоми, що зазвичай вражають жінок двох вікових категорій: 20 – 30 та 40 – 50 років. Помітити розвиток фіброаденоми жінка може самостійно, за допомогою огляду та пальпації.
Для фіброаденоми, еластичного та м’якого ущільнення, характерні такі ознаки:
- чіткі межі;
- рухливість пухлини;
- безболісність при пальпації.
За цими ознаками фіброаденому можна відрізнити від кісти самостійно, але все ж таки краще довірити діагностику досвідченому мамологу. Передусім це стосується жінок 40 – 50 років, оскільки в них вищий ризик розвитку злоякісних новоутворень, а тому важливо визначити характер ущільнення.
Операцію лікар призначає в тих випадках, коли пухлина досягає великих розмірів, при підозрі на її злоякісний характер або у разі відсутності ефекту від медикаментозної терапії.
Проведення секторальної резекції
Рішення про те, чи потрібна операція, приймається мамологом після прийому й огляду пацієнтки. Для більш точної діагностики може знадобитися УЗД молочних залоз, біопсія та здача аналізів.
Секторальна резекція молочної залози не вимагає госпіталізації й проводиться в амбулаторних умовах. Сама операція триває від 15 хвилин до півгодини, втручання проводиться під загальним наркозом. Після видалення новоутворення розріз ушивається косметичним швом, який з часом буде менш помітний.
Покинути клініку й відправитися додому пацієнтка у більшості випадків може вже через годину після операції. Реабілітаційний період триває близько двох – трьох днів, під час яких пацієнтка повинна спостерігатися у лікаря, щоб виключити можливі ускладнення. Шви знімаються на сьомий день.
Секторальна резекція в «Оксфорд Медикал»
Секторальна резекція молочної залози в клініці «Оксфорд Медикал Житомир» проводиться досвідченим фахівцем, що має вищу кваліфікаційну категорію, як по мамології, так і по онкохірургії. Знеболення під час операції здійснюється анестезіологом.
Операційна нашої клініки обладнана новітнім устаткуванням, є комфортабельні палати денного стаціонару, в які пацієнтка переміщається відразу ж після операції. Перебування в денному стаціонарі потрібне для комфортного відновлення після наркозу, після чого пацієнтка може йти додому.
ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ