Лактостаз – часта патологія, що виникає при грудному вигодовуванні. Проявляється застоєм молока в протоках молочних залоз і характеризується больовими відчуттями, дискомфортом, можливе підвищення температури тіла.
Причини появи лактостазу
Це захворювання досить небезпечне, особливо якщо ніяк його не лікувати: через 3 – 4 дні виникають ускладнення у вигляді маститу.
Найпоширеніша причина застою молока в протоках – це неорганізоване вигодовування малюка. Дуже часто молоді мами помилково дають дитині одні груди або прикладають занадто рідко. Щоб налагодити лактацію після пологів, слід годувати малюка як можна частіше, постійно чергуючи груди.
Також до причин виникнення цієї патології відносяться:
- часте зціджування молока;
- неправильне прикладання – дитина не захоплює ареолу, а тільки сосок, внаслідок чого не звільняються усі долі грудей;
- під час годування перетримування грудей двома пальцями – протоки пережимаються, що сприяє вільному проходженню молока;
- перехід на штучне харчування при продовженні лактації, різка відмова від грудей;
- стресові ситуації, підвищені фізичні навантаження;
- використання занадто тісної білизни – відбувається здавлення молочної залози.
Симптоми лактостазу
Симптоми лактостазу неможливо не помітити:
1. Біль в області молочних залоз, особливо в процесі зціджування та годування.
2. Наявність ущільнень, які промацуються при пальпації.
3. Іноді червоніє шкіра грудей.
4. Виникнення грипозного стану.
Профілактика захворювання включає сон на боці, продовження грудного вигодовування, правильно підібраний бюстгальтер, уникнення травмування грудей, а також переохолодження. В ході захворювання категорично не рекомендується припиняти грудне вигодовування, адже ніщо так не спустошує груди, як активне годування. Тобто малюка слід прикладати і до здорових, і до хворих грудей.
Лікування лактостазу в клініці «Оксфорд Медикал»
Головна умова для позбавлення від захворювання полягає в систематичному годуванні малюка. У разі, якщо дитина відмовляється активно смоктати груди, можна трохи зцідити вручну або за допомогою молоковідсосу. Також слід правильно робити захоплення соска: якщо не виходить скоректувати самостійно, про це розповість фахівець.
Якщо «домашнє» лікування не допомагає, потрібна консультація мамолога. Тим більше, якщо температура підвищилася до 38°С. Її треба збити, але такими методами, щоб не зашкодити дитині, тобто без використання сильних лікарських засобів, здатних вплинути на молоко.
Стан мами полегшить масаж грудей, а також компреси, що забезпечують сухе тепло – це сприяє розслабленню проток і кращому проходженню молока. Коли малюк буде нагодований, рекомендовано нетривалий прохолодний компрес на 15 – 20 хвилин, але важливо не переохолоджувати груди (холод зменшить відтік і знизить запалення). Також важливе коригування водно-сольового балансу організму, щоб мама не відчувала від спраги, і молоко вироблялося в достатній кількості.
Не залишайте вирішення проблеми на волю випадку – запишіться на прийом до мамолога клініки «Оксфорд Медикал» у Житомирі й позбавтеся від захворювання!
ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ