Новоутворення молочних залоз є першопричиною звернення до мамолога. Перше, що спадає на думку при виявленні ущільнення молочної залози – це рак. Тому жінкою оволодіває страх та тривога. Щоб заспокоїти вас, можемо сказати, що в 9 випадків із 10 причиною ущільнення є доброякісні новоутворення – фіброаденоми чи кісти. Але, щоб бути пересвідченими у цьому, необхідно провести гістологічне дослідження зразка тканини новоутворення, взятого шляхом біопсії.
Біопсію новоутворень грудної залози можна проводити кількома шляхами:
пункційно;
методом трепан-біопсії;
ексцизійно;
інцизійно.
Суть методу пункційної біопсії молочної залози
Метод пункційної біопсії полягає у проколі молочної залози спеціальною голкою, через яку лікар набирає необхідну кількість речовини, котру надалі досліджуватимуть під мікроскопом. Процедура необхідна для того, щоб взяти зразок тканини і ретельно дослідити її структуру, визначити тип клітин, виявити патологічні явища. Біопсію призначають у випадку, коли такі методи, як УЗД чи мамографія не дають повноцінної картини і звичайно ж для чіткої диференціації новоутворення – доброякісне чи злоякісне.
Пункційна біопсія є на сьогоднішній день найбільш щадним методом із мізерною травматизацією молочної залози. По суті та відчуттях методика прирівнюється до звичайної внутрішньом’язової ін’єкції.
Показання і протипоказання до проведення пункції молочної залози
Для проведення пункційної біопсії необхідно мати вагомі причини, оскільки процедура все-таки вважається інвазивною. До показань відносять наступні:
ущільнення в молочній залозі, виявлене випадково чи під час само обстеження, на прийомі у лікаря чи під час УЗД;
патологічні виділення із сосків, особливо кров’янисті;
втягнення соска та інші видимі патологічні зміни;
зміни на грудях по типу «лимонної кірки»;
виразки на молочних залозах нез’ясованої етіології;
гіперпігментація молочної залози нез’ясованого генезу;
підвищений рівень онкомаркеру молочної залози у крові та ін.
При наявності протипоказань, лікар повинен декілька разів обдумати рішення щодо виконання пункції. Цими протипоказаннями є висока температура тіла, гострі запальні захворювання, гнійні захворювання залози, порушення згортання крові.
Підготовка до проведення пункції молочної залози
Мусимо зазначити, що в першу чергу дані процедури є психологічно тяжкими для пацієнток. Страх невтішного діагнозу є першопричиною відмови від обстеження. Лікар повинен доступно пояснити, що пункція і гістоаналіз допоможуть вчасно виявити проблему, якщо вона є і вчасно призначити лікуванню. В 95% випадків рак молочної залози, виявлений на ранніх стадіях, піддається успішному лікуванню. У 80% результатів біопсії новоутворення є доброякісними.
Для успішної підготовки до біопсії, жінка повинна старанно виконувати рекомендації лікаря. Перед обстеженням не можна приймати алкоголь та препарати, що впливають на загортальні властивості крові. У день обстеження не можна наносити на молочні залози лосьйони, креми, автозасмагу та ін., тільки вмити чистою теплою водою.
Пункція молочної залози в клініці Оксфорд Медікал
Перед проведенням пункційної біопсії необхідно ретельно проконсультуватися із лікарем та пройти первинний огляд. Лікар відповість на всі питання, які цікавлять пацієнтку, опише всі ризики та особливості.
Перед процедурою лікар пропонує пацієнтці прилягти на кушетку, прикладає датчик УЗД та визначає оптимальне місце для проколу. Маніпуляція проводиться із застосуванням місцевого знеболення. До вогнища патології водиться голка, проводиться забір тканин. Пацієнтка може відчувати незначний тиск. Після видалення голки на молочну залозу тимчасово накладають тиснучу пов’язку. Отриманий матеріал скеровується у лабораторію. Ознайомившись і з результатами, лікар формує подальший план втручань.
Оксфорд Медікал – це комфорт, якість та турбота. Обирайте найкращих!
ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ