050 821 38 99
Замовити зворотній дзвінок
Укр

Якісна та сучасна стоматологія повного циклу 7 днів на тиждень : діагностика, лікування, імплантація, хірургія.

Ексцизійна біопсія з гістологічним дослідженням в Житомирі

Патогенез раку полягає в трансформації тканинної будови певного органа чи груп органів - масивному утворенні патологічно змінених клітин. Патологія починається з однієї злоякісної клітини, яка має певний дефект, наприклад багатоядерність. Ця клітина не здатна виконувати належну функцію, але вона схильна до неймовірно швидкого розмноження. Поділ таких клітин називається атиповим мітозом.

Скупчення злоякісних клітин формують собою злоякісну тканину і надалі – злоякісну пухлину. Ба більше – пухлини можуть поширюватися і за межі органа, передаючи свої злоякісні клітини лімфогенно у реґіонарні лімфатичні вузли та гематогенно метастазувати у сусідні органи.

На сьогоднішній день в онкології існують багато різних методик діагностики раку. Але єдиним головним методом верифікації діагнозу є гістологічне дослідження біоптату – морфологічний метод.

Що таке «біопсія» та які є види біопсії?

Біопсія – це метод відокремлення частки тканини з патологічного вогнища. Біоптатом можуть служити мазки-відбитки з поверхні виразки, зішкріб поверхневих тканин, пунктат лімфатичних залоз і залозистих органів, відсічені частки пухлин та ін.

Відповідно існують різні види біопсії, які призначаються при відповідному ураженні:

  • аспіраційна тонкоголкова;
  • пункційна;
  • щипцева;
  • трепан біопсія;
  • панч біопсія;
  • шейв біопсія;
  • інтенційна;
  • кюретаж;
  • ексцизійна біопсія.

Ексцизійна біопсія – це методика, яка полягає у повному хірургічному видаленні патологічного вогнища чи пухлини і подальшому його гістологічному дослідженні. Ексцизійну біопсію зазвичай використовують для онкодіагностики молочної залози, утворень шкіри, щитоподібної залози, діагностики метастазування пухлини у  реґіонарні лімфатичні вузли.

Показання та протипоказання до ексцизійної біопсії

Головним показанням до ексцизійної біопсії є підозрілий результат пункційної чи аспіраційної біопсії, яку призначають в першу чергу. Окрім того, ексцизія проводиться і з метою діагностики, і з метою лікування – радикальне хірургічне видалення пухлини.

Ексцизійна біопсія призначається задля діагностики онкопатології грудної залози, щитоподібної залози, шкіри, лімфатичних вузлів, при наявності атипових ущільнень, спаяних з навколишніми тканинами, значному збільшенні та болючості лімфатичних вузлів.

Протипоказаннями до ексцизійної біопсії є:

  • коагулопатії різного генезу (схильність до кровотеч);
  • гострі запальні захворювання;
  • хронічні інфекції в фазі загострення;
  • тривала лихоманка неуточненого генезу;
  • епілепсія;
  • систематичні судомні напади та ін.

Особливості проведення ексцизійної біопсії в клініці Оксфорд Медікал

Варто зазначити, що процедура є хоч і малоінвазивна, проте досить серйозна та відповідальна, тому перед її призначенням лікар повинен провести ретельне обстеження пацієнта та першочергово – пункційну біопсію. Вже результати пункційної вкажуть онкологу на доцільність ексцизійної біопсії.

Перед процедурою, лікар пояснює пацієнту хід проведення маніпуляції, всі ризики та особливості. Після згоди пацієнта проводиться підготовка, а саме проба на чутливість до анестезуючого засобу, обробка операційного поля, інфільтраційна анестезія відповідної ділянки. Пухлину видаляють через невеликі розрізи, які піддаються миттєвій коагуляції та в подальшому закриваються косметичним швом. Після процедури матеріал, занурений у фіксатор, скеровують у лабораторію на гістологічне дослідження, а пацієнт залишається у клініці на кілька годин під спостереженням лікаря. У той же день пацієнт може повертатися додому. Результати гістологічного дослідження готові через 7-10 діб.

Онкопатологія – це проблема, при якій кожна хвилина на вагу золота. Не варто зволікати – зверніться до лікаря! 

ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ

( Рейтинг: 0, голосів: 0 )

відгуки




Ксюша 23-11-2021 Чудовий лікар, професіонал своєї справи і справжній чарівник! Видаляла венозне озеро на нижній губі, яке утворилося в результаті травми 20 років тому. Після операції минуло 3 тижні - і не залишилося й сліду! Аж не віриться: моя проблема, яка зі мною, скільки я себе пам'ятаю, просто щезла.Дякую за Ваші золоті руки, Віталію Миколайовичу!

відділення: Онкологія

Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції




актуальна інформація

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом