050 821 38 99
Замовити зворотній дзвінок
Укр

Якісна та сучасна стоматологія повного циклу 7 днів на тиждень : діагностика, лікування, імплантація, хірургія.

Видалення меланом та утворень з підозрою на меланому із подальшою пластикою шкіри в Житомирі

Меланома (або меланобластома) – це одна із найбільш злоякісних пухлин. Різні ресурси подають різні статистичні дані, в середньому показник коливається в межах 5 діагностованих випадків меланоми на 100 тисяч населення. Актуальність проблеми полягає у стрімкому розвитку та високій смертності. Тому сучасна дерматоонкологія пропонує масові скринінгові обстеження населення – дерматоскопію утворень шкіри. Впровадження дерматоскопії в рази покращило статистику ранньої діагностики та лікування меланом.

Причини розвитку меланоми

Поширеність захворювання прямо пропорційна рівню інсоляції населення. В Україні попри помірний клімат та помірну інсоляцію виникає інша проблема – необізнаність населення. На жаль люди, особливо особи старшого віку, нехтують засобами захисту від сонця. Але вони не усвідомлюють, що окрім фото старіння, прямі сонячні промені провокують стрімкий ріст меланоцитів та розвиток меланоми. Особам із пігментними невусами засмагання під сонцем та солярії є категорично не рекомендованими! Також вагомий вплив несе гормональна перебудова організму, вплив канцерогенів, систематична травматизація пігментних невусів (родимок).

Ознаки меланоми

90% меланом розвиваються на шкірі, переважно на відкритих ділянках. Діагностують також рідкісні форми меланом: на очному яблуці, на слизових оболонках, на статевих органах. Вкрай рідкісним явищем є меланома внутрішніх органів.

Меланоми можуть мати абсолютно різні прояви – бути опуклими, чи плоскими, мати тонку ніжку чи широку основу, бути щільними  або ж м’якими. Запідозрити проблему варто у випадку, якщо невус змінив забарвлення, змінилися межі плями, утворення стало асиметричним нечітким, виникають супутні ознаки (кровоточивість, біль, свербіж, навколо невуса шкіра почервоніла та набрякла). Також важливими є загальні ознаки онкопатології: збільшення регіонарних лімфовузлів, загальне стрімке схуднення, слабкість.

Специфічним явищем при меланомі є поява так званих «сателітів». Сателіти являють собою дрібні метастази шкіри, які мають вигляд дрібно краплинних темних утворень навколо невуса.

Існує 5 рівнів ураження шкіри меланомою:

  • І рівень – утворення локалізується в межах епідермісу;
  • ІІ рівень – епідерміс та верхній шар дерми;
  • ІІІ рівень – епідерміс, верхня половина нижнього шару дерми;
  • ІV рівень  - епідерміс та повністю дерма (до рівня потових залоз);
  • V рівень – утворення проникає аж у підшкірно-жирову клітковину.

Діагностика та видалення невуса з подальшою пластикою шкіри

Задля діагностики меланоми використовують різні методи: опитування, загальний огляд ділянки дерматоскопію. Головним методом діагностики є біопсія та гістологічне дослідження. Лікарі можуть проводити забір окремих частинок утворення або проводити так звану ексцизію меланоми і подальше гістологічне дослідження.

Оскільки променева близько фокусна терапія на сьогоднішній день не є ефективною в лікуванні меланоми, онкологи застосовують повне хірургічне видалення новоутворення та подальшу хіміотерапію (цитостатичні препарати). При підтверджені меланоми, пухлину слід висікати разом із додатковими тканинами та проводити подальшу пластику для належного закриття шкірного дефекту. В якості трансплантата використовують власні тканини (шкіру з стегна чи сідниці) або сітчастий штучний імплант, який є біодоступним та не викликатиме реакції відторгнення. Маніпуляція проводиться після проведення комплексу обстежень та із застосуванням місцевого знеболення.

Не варто відкладати час на візит до лікаря, збережіть життя – зателефонуйте прямо зараз! 

ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ

( Рейтинг: 0, голосів: 0 )

Наші СПЕЦІАЛІСТИ

усі спеціалістиЛікар мамолог вищої категорії <br>Лікар-онкохірург вищої категорії<br> 39 років стажу: Годоров Теймураз Суліковіч
Годоров Теймураз Суліковіч Лікар мамолог вищої категорії
Лікар-онкохірург вищої категорії
39 років стажу
Лікар мамолог вищої категорії <br>Лікар-онкохірург вищої категорії<br> 39 років стажу: Годоров Теймураз Суліковіч
Годоров Теймураз СуліковічЛікар мамолог вищої категорії
Лікар-онкохірург вищої категорії
39 років стажу

Леха Качинського, 4;

інформація про лікаря

1983 Р. - закінчив Ворошиловградський медичний інститут.

1983-1984 р - інтернатура за спеціальністю хірургія.

1984 р. - курси підвищення кваліфікації по мамології та проктології в Науково-дослідному рентген - радіологічному онкологічному інституті м Київ

1990, 1995, 2000., 2005 рр. - курси підвищення кваліфікації по мамології та проктології в Донецькому протипухлинному центрі.

2005 р. - учасник конференції «Діагностика та лікування раку молочної залози і прямої кишки», м. Ялта

2010 р. - учасник конференції «Діагностика та лікування раку прямої кишки», м. Судак

1984-2014 р - хірург - мамолог, хірург-проктолог Алчевського онкологічного диспансеру.

1999 - 2014 р. - завідувач хірургічного відділення Алчевського онкологічного диспансеру.

2014 р. - курси підвищення кваліфікації по проктології в Українській військово-медичної академії м. Київ.

2015 р. - лікар мамолог і проктолог вищих категорій в МЦ «Оксфорд Медікал Житомир».

показати повний текст

відгуки
Ксюша 23-11-2021 Чудовий лікар, професіонал своєї справи і справжній чарівник! Видаляла венозне озеро на нижній губі, яке утворилося в результаті травми 20 років тому. Після операції минуло 3 тижні - і не залишилося й сліду! Аж не віриться: моя проблема, яка зі мною, скільки я себе пам'ятаю, просто щезла.Дякую за Ваші золоті руки, Віталію Миколайовичу!

відділення: Онкологія

Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом