Статистика свідчить, що загалом у світі офіційно зареєстровано понад 350 мільйонів діагностованих випадків бронхіальної астми. В Україні, за даними МОЗу, зареєстровано близько 300 000 хворих.
На жаль, не існує чудо-таблетки, яка здатна повністю вилікувати захворювання, але при правильно сформованому курсі лікування та старанному виконанні призначень лікаря ми можемо досягти компенсації захворювання і знизити число нападів до мізерної цифри.
Бронхіальна астма – що це?
Бронхіальна астма – це захворювання алергічної природи, яке полягає у частих нападах спазму стінки бронхіол та її набряку, що призводить спочатку до експіраторної задишки, а потім до ядухи. Люди часто асоціюють астму з таким поняттям як «судоми легень».
Причини розвитку бронхіальної астми поділяються на екзогенні та ендогенні. Екзогенними чинниками виступають так звані пилові та аерозольні алергени. Цими алергенами є пилок рослин, епідерміс та шерсть тварин, пил, аерозолі, нікотиновий дим. Ендогенні чинники – явища, які пов’язані із обтяженою спадковістю, супутніми захворюваннями, ендокринними розладами, аутоімунними захворюваннями. Сприяти розвитку захворювання можуть стрес, стійке переохолодження, тривале лікування стероїдними препаратами.
Окремої уваги варте таке явище,як професійна бронхіальна астма. Захворювання виникає у працівників великої промисловості, які роками контактують із різними хімічними речовинами.
Патогенез та симптоматика бронхіальної астми
В основі розвитку бронхіальної астми лежить алергічна реакція. При дії провокуючого чинника виникає ряд складних біохімічних реакцій, в результаті чого вивільняються гістаміни – білки, які призводять набряку стінки бронхіол та активації вегетативної нервової системи, яка відповідає за стійкий спазм гладкої мускулатури стінки бронхіол.
Ці явища призводять до порушення прохідності дихальних шляхів на рівні бронхіол, через що пацієнт відчуває ядуху. Розвивається класичний напад бронхіальної астми, який характерний:
експіраторною задишкою;
надсадним кашлем з виділенням тягучого слизистого мокротиння;
свистячими хрипами;
сильним болем у грудній клітці;
прийняттям пацієнтом положення ортопное (сидяче з опором на руки), що дає пацієнту уявне полегшення;
поступовим наростанням дихальної недостатності.
Нападу бронхіальної астми передує якийсь різкий чинник: стрес, тривога, фізичні навантаження, різкий перехід у вологе середовище. Важливо! На частоту нападів впливає в першу чергу дотримання призначень лікаря!
У періоди між нападами пацієнт не відмічає особливих симптомів. Зазвичай пацієнтів, які страждають бронхіальною астмою, видає зовнішність: синюшність шкіри, бочковидна грудна клітка, панічний страх забути інгалятор.
Особливості діагностики та лікування бронхіальної астми
Щоб не бути залежним від обставин, варто звернутися до лікарів пульмонолога та алерголога, які спільними зусиллями досягнуть повної компенсації стану. Лікарі спочатку проведуть ряд обстежень, а саме огляд, аускультацію, перкусію, збір анамнезу, спірометрію, лабораторне дослідження мокротиння, алергопроби, рентген ОГК та ін.
Згідно із результатами обстежень, формується індивідуальний курс лікування, який складається із медикаментозного, фізіотерапевтичного лікування, курсу масажів, дієтичного харчування. Чому варто обрати саме Оксфорд Медікал? Ми працюємо заради вашого благополуччя, відчуття безпеки та комфорту. Нам довіряють, про що свідчать численні позитивні відгуки. До нас звертаються за результатом!