Захворювання органів дихання є розповсюдженим явищем, оскільки левова частка з них обумовлена інфекційним чинником. А наскільки ми знаємо, респіраторні інфекції передаються повітряно-крапельним шляхом – найбільш простим та швидким. Захворювання дихальних шляхів рідко обмежуються одним відділом, наші лікарі здебільшого діагностують поєднані випадки. Класичним прикладом є трахеїт.
Трахеїт – це запальні зміни слизової оболонки трахеї, обумовлені різними етіопатогенетичними факторами. Трахеїт часто виникає при ГРВІ, поєднується з бронхітами, ларингітами. Трахея являє собою трубчастий орган, який з’єднує гортань та бронхіальне дерево.
Основні причини розвитку трахеїту
Близько 95% випадків трахеїтів обумовлені вірусною чи бактеріальною інфекцією. Причиною вірусного трахеїту здебільшого виступають збудники кору, парагрипу, ГРВІ, вітряної віспи. Бактеріальний трахеїт виникає внаслідок діяльності умовно-патогенної флори (місцевих жителів, які до певної кількості є нормою), стафілококової інфекції, різних видів стрептококів, пневмококів, псевдомонад. Важливу роль у розвитку трахеїту відіграють також грибки (кандидоз, аспергільоз).
Запальні зміни трахеї можуть виникати не тільки внаслідок діяльності інших мікроорганізмів. В свої практиці ми зустрічаємо також алергічний трахеїт – обумовлений пилком рослин, шерстю тварин, аерозольними хімікатами, токсичний трахеїт – внаслідок вдихання пар хімікатів.
Сприяють розвитку захворювання:
Симптоматика трахеїту
Трахеїт буває гострим (триває не більше 14 днів та завершується одужанням) або хронічним, інфекційним або алергічним, гіпертрофічним (потовщення слизової та набряк) або гіпотрофічним (стоншення стінки і заміщення слизової зроговілим епітелієм).
Симптоматика, притаманна трахеїту, подібна до ГРВІ. Розпочинається усе з нападів надсадного кашлю, що часто провокується сміхом, плачем, криком, виникає також при різкому переході з теплого приміщення у холодне і навпаки. Тривалий кашель призводить до болю у грудях, зменшення глибини дихання, поступового розвитку кисневого голодування. Температура тіла може триматися у межах норми і незначно підвищуватися у вечірній час. Через кілька днів кашель стає продуктивним – виділяється невелика кількість мокротиння. Слизисте мокротиння вказує на вірусну природу запалення, жовте з домішками гною – на бактеріальну.
Окрім всього, пацієнта турбують головні болі, слабкість, зниження апетиту, біль у м’язах та суглобах.
При алергічному трахеїті симптоми зникають при усуненні алергену.
Діагностика та лікування трахеїту
Трахеїт – не просте захворювання. При відсутності належного лікування у пацієнтів часто розвиваються ускладнення у вигляді бронхіту та пневмонії, ларинготрахеїту, бронхіоліту, дихальної недостатності. Не варто зволікати із візитом до лікаря.
Пульмонологи медичного центру Оксфорд Медікал проведуть широкий спектр діагностичних втручань і на ранніх етапах ліквідують захворювання, не допустивши розвитку ускладнень. Під час прийому лікар проводить опитування, загальний огляд, вислуховування грудної клітки, перкусію, призначає додаткові лабораторні (ЗАК, дослідження мокротиння, бактеріальний посів) та інструментальні (УЗД легень, рентген, КТ) методи обстеження.
Курс лікування полягає у поєднанні медикаментозного та фізіотерапевтичного лікування, що разом дає позитивні результати. Наші лікарі докладуть максимальних зусиль, щоб ви були здоровими! Довіртесь найкращим!