Коли нам 20 років, красива усмішка стає так званою «візиткою» та пропуском у світ успіху. Особливо пощастило людям, які можуть похвалитися непоганою генетикою. Але, коли у 20 ви можете похизуватися тим, що подарувала природа, у 40 можна похизуватися тільки тим, що ви зуміли вберегти самостійно.
На жаль, з віком пацієнт стикається із все-більшими проблемами зубів. А дехто у 60 років може якісно пережовувати їжу тільки завдяки протезам. Як вберегти та підтримати здоров’я зубів? Відповідь проста: запорука успішного лікування та збереження зуба – якісна та своєчасна діагностика.
Чим важлива своєчасна діагностика зубів?
Усі ми чули, що рівень зубного болю є одним із найнестерпніших із усіх його проявів. Зубний біль звісно є свідчить про патологію зуба. Але чи завжди проблеми із зубами одразу ж проявляються болем? Звичайно ні. Процес розвитку патології зубів може бути тривалим і симптоматично прихованим.
Все вищесказане є поясненням того, чому ви змалку чуєте спонукання відвідувати стоматолога двічі на рік. Це не проста статистична забаганка, а реальна проблема пізньої діагностики, з якою стикається кожен практикуючий лікар стоматолог.
Патології зубів характерні своїм розвитком від дрібниці до тяжких розладів. Порушення гігієни та зловживання солодощами – підвищена чутливість зуба - карієс – пульпіт – періодонтит – абсцеси та флегмони кореня зуба – періостит (тяжке ураження щелепи) – дистрофічні порушення і тд.
Цей ланцюжок можна перервати на будь-якому рівні, головне – знайти час на відвідини лікаря.
Особливості первинного прийому стоматолога
Прийом у лікаря-стоматолога – це не та страшна процедура, яку ми бачили у фільмах. Сучасна стоматологія передбачає абсолютний комфорт, безпеку та якість. Первинний прийом лікаря за часом може вкластися у вашу обідню перерву. Можливо це завдяки попередньому запису на конкретний час, який формується, в першу чергу, із урахуванням зручності для пацієнта.
При відсутності симптомів, звичайний профілактичний огляд у лікаря передбачає:
ретельний огляд ротової порожнини, а саме кожного зуба, ясен, зубних кишень;
перевірку чутливості ясен;
перевірку рухомості зубів;
санацію ротової порожнини;
консультацію щодо виявлених проблем та рекомендації щодо їх усунення;
рекомендації щодо якісної гігієни ротової порожнини.
Під час первинного прийому лікарі зазвичай рекомендують одночасно провести професійну апаратну чистку зубів – якісну профілактику розвитку зубного каменю та ураження ясен.
Методи діагностики в стоматології Оксфорд Медікал
При підозрі на ураження зубів, порушення прорізування ретинованих зубів, проблеми із молочними зубками у дітей та ін., лікарі рекомендують проведення додаткових методів обстежень.
Найбільш поширеним, швидким, точним і доступним методом є рентгенографія зубів. Рентген бачить все те, чого не бачить неозброєне око лікаря. Стоматологи можуть запропонувати як прицільний рентген одного зуба, так і повний панорамний знімок обох щелеп. Варто зазначити, що опромінююче навантаження є критично низьким і далеким до порогової дози, тому лікарі запевняють у безпечності даного методу діагностики. Також за відповідних показань, пацієнт скеровується на КТ-діагностику ротової порожнини, дентографію, інтраоральне сканування ротової порожнини та ін.
Сучасні методи діагностики відрізаються своєю безпечністю, доступністю, якістю і головне – відсутністю будь-якого болю та травматизації для пацієнта. Переконатися у цьому ви можете, завітавши в стоматологію Оксфорд Медікал!
ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ