050 821 38 99
Замовити зворотній дзвінок
Укр

Якісна та сучасна стоматологія повного циклу 7 днів на тиждень : діагностика, лікування, імплантація, хірургія.

Лікування п'яткової шпори в Житомирі

Плантарний фасцит або, як його ще називають, "п’яткова шпора" – це наріст на нижній поверхні п’яткової кістки. Дане захворювання відноситься до дегенеративних змін кісткової тканини, а сама шпора має мінеральний склад (в більшій мірі – солі кальцію). 

Фасцит – це надзвичайно розповсюджена патологія. 11% серед усіх ортопедичних захворювань – це саме п’яткова шпора. Вона може розвинутися в будь-якої вікової категорії пацієнтів, адже має досить багато стимулюючих факторів. 

На первинних етапах хвороба має вигляд круглого наросту, а згодом він видовжується й отримує зігнутий гострий кінець. Така деформація проявляється сильним болем та патологічними змінами в навколишніх м’яких тканинах.

Причини виникнення п’яткової шпори

Найбільша група ризику – пацієнти з надлишковою вагою. Через постійні надмірні навантаження п’яткова кістка ніби розплющується, й згодом з’являється маленький наріст з тенденцією до збільшення, розростання.

До причин виникнення шпори відноситься і неякісне взуття, надмірні фізичні навантаження, хронічні та гострі захворювання суглобів та кісток, захворювання сполучних тканин. Пацієнти з цукровим діабетом та атеросклерозом також відносяться до групи ризику – через порушення кровопостачання, яке виникає на фоні цих хвороб.

Профілактика п’яткової шпори

Щоб не допустити розвитку й появи п’яткової шпори, варто враховувати декілька факторів:

    1. Раціональне харчування із збалансованим вмістом мінералів та мікроелементів дозволить тримати масу тіла в нормальних показниках та не давати надмірне навантаження на стопи.
    2. Зручне взуття з натуральних матеріалів забезпечить анатомічно правильну ходу та допоможе уникнути деформації п’яткової кістки.
      • Вчасне лікування супутніх захворювань – надзвичайно важливий фактор. При перших проявах артриту, цукрового діабету, атеросклерозу чи подагри потрібно якомога швидше відвідати лікаря та пройти курс лікування.
        • Варто уникати можливих травм стоп та п’ят. При їх виникненні потрібно негайно звернутися до травматолога для подальших діагностичних та терапевтичних процедур.
          • Масаж стоп, теплі та лікувальні ванночки допоможуть зняти напругу, розігріти м’язи та сухожилля, відновити кровообіг і постачання кисню в цільові зони.

            Симптоми п’яткової шпори

            Найбільш виражений і єдиний помітний для пацієнта симптом п’яткової шпори – це поява больових відчуттів при ходьбі. На перших стадіях біль з’являється лише після інтенсивної фізичної активності. Далі він стає сильнішим і виникає навіть після короткої прогулянки. Запущені форми виражаються больовими відчуттями в районі п’яти одразу після пробудження.

            Хоча п’яткова шпора має виражені специфічні симптоми, остаточний діагноз виставляється лише після консультації травматолога та проведення додаткових обстежень.  

            Діагностика та лікування п’яткової шпори

            З’ясування діагнозу розпочинається зі збору анамнезу. Після розмови лікар проводить пальпацію з метою ідентифікації місця захворювання та інтенсивності больового синдрому. Після цього проводиться рентгенографія, яка виявляє розміри шипа та його форму. Додатково використовують магнітно-резонансну томографію – вона вказує на характер та ступінь ураження м’яких прилеглих тканин.

            Фасцит зазвичай лікують неінвазійними (без втручання в організм) методами. Рідше використовується оперативне втручання. Другий варіант рекомендують лише в крайніх випадках, адже такі операції надзвичайно складні та травматичні для пацієнта. 

            До неінвазійних способів лікування п’яткової шпори відноситься рентгенотерапія – метод, під час якого рентгенівський промінь блокує нервові імпульси, завдяки чому людина не відчуває болю.

            Успішно використовується й ударно-хвильова терапія, яка відноситься до переліку фізіопроцедур. Для зняття больових відчуттів місцево застосовують знеболюючі гелі та мазі. Після зняття гострого стану пацієнту рекомендується санаторно-курортне лікування мінімум один раз на рік, використання ортопедичної корекції (взуття, устілки) та здоровий спосіб життя.

            Якщо вас турбують ознаки п’яткової шпори, настав період загострення хвороби або ви бажаєте профілактично обстежитись – звертайтеся до медичного центру «Оксфорд Медікал» у Житомирі. Настав час вилікувати п’яткову шпору!

            ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ

            ( Рейтинг: 4.92, голосів: 48 )

            Наші СПЕЦІАЛІСТИ

            усі спеціалісти



            Лікар ортопед-травматолог<br>Досвід роботи 11 років: Абрамович Олександр Миколайович
            Абрамович Олександр Миколайович Лікар ортопед-травматолог
            Досвід роботи 11 років
            Лікар ортопед-травматолог<br>Досвід роботи 11 років: Абрамович Олександр Миколайович
            Абрамович Олександр МиколайовичЛікар ортопед-травматолог
            Досвід роботи 11 років

            Леха Качинського, 4;

            інформація про лікаря

            2007 - 2013 рр. – навчання в НМУ ім.О.О.Богомольця – за спеціальністю «лікувальна справа»

            2010 - 2013 рр. – КМКЛ №5 на посаді сестри медичної

            2013 - 2015 рр. – інтернатура в НМАПО ім. Шупика за спеціальністю «Ортопедія – Травматологія»

            2015 - 2022 рр. – лікар ортопед-травматолог в КНП Ружинська центральна лікарня РСР.

            2021 - 2022 рр. – робота в клініці малоінвазивної хірургії (VITAL) м.Бердичів

            2022 р. – лікар ортопед-травматолог КНП Житомирської багатопрофільної опорної лікарні НСР.

            2016 р. – переатестаційний цикл на базі НМАПО ім.Шупика

            2016 р. – отримання 2-ї кваліфікаційної категорії

            2020 р. – отримання 1-ї кваліфікаційної категорії

            2022 р. – по теперішній час – лікар ортопед-травматолог в клініці Оксфорд Медікал Житомир

            показати повний текст
            послуги Відділення Травматологія та ортопедія Ціна
            Первинна консультація лікаря ортопеда -травматолога 470.00 грн
            Повторна консультація лікаря ортопеда- травматолога протягом 15 днів (по результатам аналізів, корекції лікування, призначенні схеми лікування) 370.00 грн

            Зазначені ціни можуть відрізнятися від діючих в клініці. Актуальні ціни ви можете дізнатися в клініці або по телефону

            відгуки




            Віктор Іванович 18-12-2023 Хочу подякувати лікарю травматолога Абрамович Олександра Миколайовича за допомогу у вирішенні моїх проблем зі здоров'ям. Я, інвалід війни 1 групи ВВВ, 1924 року народження і на превеликий жаль, багато хто списує мої проблеми тільки саме на вік. Дякую докторові за професіоналізм, милосердя та уважне ставлення. Дуже радий, що потрапив до такого лікаря!
            Залишити відгук
            Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

            Акції




            актуальна інформація

            Дякуємо!

            Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

            Залишити повідомлення для адміністрації клініки
            Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
            up

            Записатися на прийом

            Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом