Захворювання щитовидної залози – надзвичайно поширене явище. Найчастіше на нього хворіють жінки різного віку та люди, які генетично схильні до подібних хвороб.
Для встановлення точного діагнозу необхідно пройти ряд обстежень: ультразвукова діагностика, здача аналізів на гормони щитовидної залози й інші. В будь-якому разі одним із найточніших методів обстеження є біопсія щитовидної залози – забір біологічного матеріалу із вузлів залози для його подальшого обстеження.
Коли призначають біопсію
Повна назва процесу – тонкоголкова аспіраційна пункційна біопсія, скорочено – ТАПБ. Її призначають при виявлянні вузлів щитовидної залози розміром від одного сантиметру. Виявлення проводять під час УЗ-діагностики.
Призначення аналізу можливе й за інших умов:
наявність близьких родичів, які хворіли раком щитовидної залози;
радіаційне опромінення в минулому;
підозра на злоякісність вузла за рядом супутніх ознак.
ТАПБ необхідна для точного визначення характеру вузлів, адже вони бувають доброякісні та злоякісні. Даний показник визначає кінцевий діагноз та методи лікування, адже доброякісні утворення піддаються препаратному лікуванню, а злоякісні – хірургічному.
Як проводять біопсію
Забір досліджуваного матеріалу проводиться в декілька етапів:
Підготовка пацієнта та місця введення голки – місце на шкірі обробляють антисептичними та знеболюючими засобами, пацієнту надають психологічну підтримку;
Основна частина процедури – вводять голку точно у вузол, використовуючи узд-апарат, забирають матеріал;
Фінальний етап – передача шприца із вмістом в лабораторію для подальшого дослідження гістологами.
До процесу не потрібно спеціально готуватися. Ні час прийому їжі, ні інші фактори не можуть вплинути на вірність аналізу. До того ж біопсія займає зовсім мало часу – від декількох секунд до хвилини, а пацієнт одразу після цього може відправлятися додому.
Процедура, на перший погляд, здається надзвичайно неприємною та страшною. Та насправді вона не несе значного дискомфорту для пацієнта. По відчуттям біопсію можна зрівняти зі звичайним внутрішньом’язевим уколом. До того ж можемо гарантувати, що спеціалісти нашого медцентру проведуть процедуру максимально швидко та абсолютно безболісно.
Що таке злоякісний вузол щитовидної залози
Злоякісний вузол щитовидної залози – це онкологічне захворювання, яке може призвести до смерті пацієнта. Інша назва – рак щитоподібної залози.
Допоки не відомо, які саме чинники провокують розвиток ракових клітин. Тому необхідно регулярно проводити УЗ-обстеження даного органу, особливо, жінкам після сорока років та особам, в роду яких траплялися випадки захворювання. При необхідності – обов’язково проводьте ТАПБ, адже відмова від неї може коштувати життя.
Хоча симптоми на початкових стадіях досить розмиті, їх можна визначити самостійно. Приводом для занепокоєння можна вважати:
біль при натисканні на залозу;
лімфовузли, збільшені в розмірах;
різке зниження ваги, втомлюваність, слабкість, головокружіння;
порушення ковтання;
хриплість голосу при відсутності захворювань горла;
постійне бажання кашляти;
брак повітря.
Маючи один чи більше симптомів зі списку, необхідно звернутися до лікаря. Так, вузли щитовидної залози в 90% випадків доброякісні, але не варто нехтувати систематичним контролем за власним здоров’ям.
До того ж дане захворювання «молодшає». До Чорнобильської трагедії середній вік пацієнтів групи ризику складав 50–60 років. Після вибуху рак щитовидної залози почали діагностувати навіть у маленьких дітей та молодих осіб.
Ефективність лікування онкологічних хвороб значною мірою залежить від стадії, в якій їх було виявлено. Якщо ви дізнаєтесь про рак на початкових стадіях, то матимете всі шанси на благополучний розвиток та подолання недугу.
Біопсія щитовидної залози – не обов’язкове дослідження, але воно відіграє важливу роль у збереженні життя та здоров’я. Звертайтеся у медичний центр «Оксфорд Медікал» – ми проведемо процедуру швидко, якісно та надамо результати в найкоротший термін! Врятуйте своє життя, вчасно провівши аналіз!
ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ