Актуальність захворювань шийки матки є особливо значимою серед сучасних жінок, як старшого віку, так і зовсім юних. Це пов’язано із прогресуванням факторів ризику появи фонових процесів та онкопатології шийки матки.
Важливим аспектом лікування захворювань шийки матки є безпека для пацієнтки та подальше збереження повноцінного функціонування її репродуктивних органів. Тому лікарі-гінекологи дедалі частіше рекомендують сучасну малоінвазивну терапевтичну процедуру: радіохвильову конізацію апаратом «SURGITRON».
У чому полягає суть радіохвильової конізації?
Конізація шийки матки – це процедура, що полягає у радіохвильовій ексцизії патологічно-зміненої ділянки слизової шийки матки. Конізація – означає конусоподібний зріз, який проводять з допомогою петлі радіохвильового скальпеля, який миттєво коагулює дрібні судини. Конізацію проводять, як з лікувальною метою, так і з діагностичною – скеровування отриманого матеріалу на гістологічне дослідження.
Дана процедура є однією з передових для лікування ерозії та дисплазії шийки матки, оскільки саме радіохвильова ексцизія дозволяє зберегти цілісність патологічно незмінених тканин, значно знижує ризик появи ускладнень і головне – цю процедуру можна проводити жінкам, які не народжували.
Показання та протипоказання до радіохвильової конізації
Радіохвильову ексцизію шийки матки рекомендовано проводити жінкам з такими проблемами:
ектопія призматичного епітелію (дисплазія) шийки матки;
травматичні ушкодження шийки матки, що призвели до рубцювання її слизової;
різного роду деструктивні зміни церві кального каналу та поверхні шийки матки;
виворіт слизової оболонки цервікального каналу та ін.
Також конізацію ш/м проводять у випадку поганої гістологічної картини зрізу, отриманого під час біопсії.
Варто зазначити, що попри численні переваги, виникають певні протипоказання до проведення даної процедури, а саме:
гострі запальні ураження шийки матки;
сечостатеві інфекції;
вагітність;
порушення загортальної системи крові;
онкопатологія;
наявність кардіостимулятора та ін.
Конізація шийки матки в Оксфорд Медікал
Необхідність проведення радіохвильової конізації визначає лікар акушер-гінеколог після проведення певних досліджень:
огляду в дзеркалах;
УЗД жіночих статевих органів;
розширеної відеокольпоскопії;
взяття мазків з поверхні шийки матки та церві кального каналу для визначення флори;
ПАП-тесту;
ПЛР-діагностики сечостатевих інфекцій;
дослідження згортання крові;
визначення рівня глюкози.
Процедуру радіохвильової конізації рекомендують проводити у перші дні після припинення менструації. Це надасть більше часу на повноцінне відновлення до початку наступної менструації. Лікар першочергово консультує пацієнтку щодо суті проведення процедури, можливих побічних ефектів, особливостей реабілітаційного періоду, отримує згоду пацієнтки на проведення радіохвильової конізації.
Радіохвильова конізація проводиться у амбулаторних умовах – у процедурному кабінеті лікаря. Лікар пропонує пацієнтці сісти на гінекологічне крісло, виводить шийку матки у дзеркалах, фіксує відеокольпоскоп для контрольного огляду шийки. Надалі радіохвильовою петлею лікар видає патологічно змінені ділянки, одночасно коагулюючи їх. Здебільшого процедура не викликає больових відчуттів, але особливо чутливим пацієнткам можна запропонувати місцеве знеболення.
Після процедури можливі нетривалі тягнучі болі та мізерні коричневі виділення з піхви. Це є варіантом норми, але за можливості зв’язуйтеся з лікарем.
Радіохвильове лікування – це сучасний, безпечний та ефективний метод! Не зволікайте – зверніться до лікаря!
ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ