(0412) 55-88-80
Замовити зворотній дзвінок
Укр

Працюємо кожного дня
ПН - ПТ з 9:00 до 19:00
СБ - з 9:00 до 16:00
НД - працює Косметологія з 10:00 до 14:00
Телефон для запису: (0412) 55-88-80

Лікування циститу в Житомирі

Цистит – це запалення слизової оболонки сечового міхура. Часто на нього страждають жінки, це зумовлено будовою уретри (вона ширша й коротша), що спрощує проникнення різних інфекцій, але в деяких випадках ця патологія розвивається у чоловіків та навіть у дітей.

Хто б не зіткнувся з цією патологією, вона додає масу неприємних і больових відчуттів.

Симптоми циститу

Причиною розвитку циститу найчастіше виступає недотримання правил особистої гігієни. На його розвиток може вплинути носіння тісної нижньої білизни, надмірне вживання гострої та смаженої їжі, часті й тривалі запори, а також переохолодження організму.


Цистит розділяється на гострий і хронічний. Хронічному властиво протікати практично непомітно й мати велику вірогідність рецидивів, для гострого ж характерні наступні симптоми:

 • біль і печіння при сечовипусканні;
 • часті позиви до сечовиділення;
 • помутніння сечі;
 • почуття неповного звільнення сечового міхура;
 • кров’яні домішки в сечі;
 • часті скачки температури тіла;
 • дискомфорт в лобковій частині.

При розвитку циститу у дітей може виникати денне нетримання сечі. За наявності навіть одного з перерахованих симптомів слід негайно звернеться до лікаря для призначення адекватного та своєчасного лікування.

Види циститу

Найбільш поширеною причиною патології вважаються бактерійні інфекції, але існують й інші його види:

 • вірусний – розвивається на тлі зниження імунітету за наявності вірусної інфекції в організмі;
 • лікарський – може утворюватися на тлі прийому деяких лікарських засобів;
 • грибковий – збудник Candida, зазвичай проникає через уретру, але є вірогідність попадання через ротову порожнину;
 • алергічний – проявляється реакцією організму на алерген;
 • променевий – виникає внаслідок променевої терапії;
 • травматичний – виникає внаслідок ушкодження слизових статевих органів;
 • чужорідного тіла – виникає при тривалому використанні сечового катетера;
 • хімічний – збудником стають засоби особистої гігієни або побутової хімії;
 • інтерстиціальний – етіологія цього виду невідома, його дуже складно діагностувати й лікувати.

Крім того, це захворювання може проявлятися на тлі інших захворювань – наприклад, сечокам’яної хвороби, цукрового діабету й низки гінекологічних захворювань.

Лікування циститу

Для діагностування й визначення етіології захворювання лікар призначає усі необхідні дослідження: аналіз крові й сечі, ультразвукове дослідження, цистоскопію та ендоскопію.

Основний метод лікування циститу медикаментозний, багато в чому він залежить від збудника патології. Бактерійний цистит лікують за допомогою антибіотиків, грибковий – фунгіцидами, а при алергічному використовуються антигістамінні препарати. Також рекомендується дотримання дієти. Під час лікування необхідно виключити продукти, які здатні дратувати слизову оболонку сечового міхура (гостра, солона, маринована й копчена їжа). Будь-які лікарські засоби, процедури й схеми лікування повинен призначати тільки лікар.

Не варто займатися самолікуванням, це відгукнеться складними ускладненнями: запалення може поширитися на нирки або м’язову стінку сечового міхура. Ці форми вимагають агресивнішої терапії й знаходження в стаціонарі.

ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ

( Рейтинг: 0, голосів: 0 )

Наші СПЕЦІАЛІСТИ

усі спеціалістиЛікар уролог: Мартинюк Андрій Валерійович

інформація про лікаря

В 2018 році закінчив «Українську медичну стоматологічну академію»

З 2018 – 2020 р. проходив інтернатуру на базі Національної медичної академії післядипломної освіти ім.П.Л.Шупика.

З 2020 року працює лікарем – урологом в лікарні КНП «ЦРЛ»

З 2020 року працює лікарем – урологом в клініці Оксфорд Медікал Житомир

показати повний текст

відгуки
Ольга 13-10-2021 Хочу подякувати лікарю!Я два роки зверталась до різних клінік, дуже переживала, бо в нас у родині чимало випадків раку. Ніхто не міг точно сказати, що зі мною, я боялася сказати родині за свій стан.Тетяна Федорівна поставилася дуже уважно, з"ясувала причину, прописала якісне лікування, провела ультразвук безболісно, так що я не відчула, де закінчилась підготовка і почалась процедура. Лікар надала мені своєчасну допомогу і я вже не переживаю за своє здоров"я.Потрапила в Оксфорд за страховкою, але продовжую відвідувати і за власні кошти, бо професіоналізм тут цього вартий. І ціни помірні, я зляку накопичила у пару разів більше, ніж довелося тут витратити, якщо рахувати навіть з ліками.Я дуже вдячна цьому лікарю за чуйність, зрозумілі пояснення, уважність та ретельність. Нехай Вас Бог береже!!

відділення: Гінекологія

Галина 13-07-2021 Дякую за консультацію, лікування! Спеціаліст своєї справи, чудовий, уважний лікар. Звертаюсь до Олени Василівни не вперше і дуже задоволена. Це не просто лікар-гінеколог, професіонал своєї справи, а й людина з якою приємно спілкуватися. Одним словом рекомендую Олену Василівну! Успіхів Вам Олена Василівна, вдячних пацієнтів

відділення: Гінекологія

Наталія 22-06-2021 Дякую за консультацію, лікування! Спеціаліст своєї справи, чудовий, уважний лікар. Потрапила до неї вперше і дуже задоволена. Це не просто лікар-гінеколог, професіонал своєї справи, а й людина з якою приємно спілкуватися. Одним словом рекомендую Тетяну Федорівну! Успіхів Вам Тетяна Федорівна, вдячних пацієнтів!

відділення: Гінекологія

Милослава 11-05-2021 Дякую за допомогу! Чудовий, уважний лікар, професіонал своєї справи. Вже багато років відвідую Тетяну Федорівну і рекомендую подругам.

відділення: Гінекологія

Катерина 09-05-2021 Годарева Татьяна Фёдоровна - лучший специалист, которого встречала. Всегда лечит по делу и никогда не назначит ничего лишнего. Живу в другом городе, но каждые пол года специально езжу в Житомир, чтобы пойти именно к ней на приём

відділення: Гінекологія

Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації кліників
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом