Вірус папіломи людини (ВПЛ) включає групу вірусних інфекцій, поширених по всьому світу. Відомі більше 100 її видів, 13 із яких призводять до складного захворювання онкології шийки матки.
Особливості захворювання
Цей вірус передається через статеві контакти. Серед чинників ризику – початок інтимних стосунків в ранньому віці, безконтрольне статеве життя, паління, пригнічення функцій імунної системи на тлі складних захворювань – наприклад, СНІДу.
ВПЛ настільки «живучий», що для зараження не обов’язково займатися проникаючою близькістю. Після лікування вірусом можна заразитися повторно, тому треба бути особливо виборчим у виборі партнера.
Симптоматика
Більшість типів цього вірусу не заподіюють пацієнтці жодного дискомфорту й проходять самостійно через рік – два. Але найнебезпечніші різновиди можуть викликати раковий стан шийки матки й вимагають медичного контролю та лікування. У 90% рак розвивається саме на тлі невилікуваного ВПЛ.
Основні симптоми вірусу папіломи:
- міжменструальні вагінальні кровотечі, виділення з кров’ю після близькості;
- больові відчуття в нижній частині живота, ногах, іноді спині;
- зниження ваги, поганий апетит, хронічна втома;
- виділення зі специфічним запахом;
- припухлість однієї ноги;
- свербіж, дискомфорт в області статевих органів.
Якщо не почати лікування, симптоми можуть посилюватися!
Профілактика захворювання
Існує дві вакцини проти ВПЛ, вони також захищають від інших поширених захворювань, що передаються статевим шляхом. Вакцинація показала високу ефективність, якщо робити її до зараження вірусом. Проте вакцина, наскільки б якісною вони не була, не замінює скринінг і огляд в гінекологічному кріслі.
Передракові стан не виникають за 1 день – вони розвиваються роками. У зоні ризику жінки після 30 років. А тому, якщо ваш вік знаходиться в межах 30 – 49 років, треба систематично проходити обстеження у гінеколога. У цьому питанні зайва пильність тільки на користь!
Лікування ВПЛ у клініці «Оксфорд Медикал»
Скринінг, що дозволяє виявити наявність передракових клітин у жінок, вважається основним методом виявлення захворювання. Якщо за допомогою такого тесту вдалося виявити передраковий стан, не варто панікувати: чим раніше його виявлено, тим легше він лікується.
Для діагностування захворювання практикуються такі типи досліджень:
- рідинна цитологія;
- тест Папаніколау;
- огляд піхви й шийки матки;
- біопсія;
- кольпоскопія.
Існує думка, що від вірусу не можна повністю позбавитися. У більшості випадків це дійсно так, оскільки деякі «представники» ВПЛ селяться в організмі назавжди.
Папіломи розташовуються по усьому району жіночих статевих органів – в піхві, біля клітора, на статевих губах.
Практикується декілька методів їх видалення:
- заморожування рідким азотом – кріокоагуляція;
- видалення струмом – електрокоагуляція;
- хірургічне або лазерне видалення.
Незалежно від методу результат буде позитивним. В той же час видалення не може гарантувати повне лікування, й утворення можуть з’явитися через якийсь час. Щоб цього уникнути, необхідно приймати імуномодулятори й противірусні препарати, що покращують імунну систему.
Пройдіть обстеження, щоб виявити симптоми ВПЛ на ранніх стадіях, поки вони легко піддаються лікуванню. Простіше, зручніше й найшвидше це можна зробити в клініці «Оксфорд Медикал» в Житомирі.
ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ