Молочниця, або кандидоз, вважається одним з найпоширеніших жіночих захворювань. Його діагностують кожній другій представниці прекрасної статі. Захворювання викликають умовно патогенні грибкові інфекції роду Candida. Разом з іншими бактеріями вони формують мікрофлору піхви, але за несприятливих умов чисельність дріжджоподібних грибків активно зростає.
Симптоми молочниці
Назва захворювання безпосередньо пов’язана з симптоматикою: у жінки з’являються сирнисті виділення з піхви, що на вигляд нагадують кисломолочний продукт. Крім того, відзначається печіння й свербіж в області статевих органів. Іноді жінки відмічають дискомфорт під час статевого акту.
До речі, кандидоз зустрічається й у чоловіків, він відзначається почервонінням і печінням голівки статевого члена.
Причини появи кандидозу
Молочниця – не самостійна недуга, а наслідок гормонального дисбалансу й зниження імунітету. Зазвичай виникає при вагітності практично у кожної жінки. В період вагітності складно повністю вилікувати молочницю, вона набуває хронічної форми й повністю проходить після пологів. Це не означає, що такий стан не варто лікувати – вагітній необхідно зміцнювати імунітет і приймати медикаментозну терапію, оскільки грибки здатні негативно вплинути на хід вагітності та розвиток плоду.
Згідно останніх досліджень, кандидоз не відноситься до хвороб, що передаються статевим шляхом. Достовірно невідомо, чому одні жінки схильні до молочниці й часто страждають на таке захворювання, а інші жодного разу не випробували цей стан. Ті, хто не знайомий із кандидозом особисто, називають молочницею будь-які виділення, навіть ті, що вважаються нормою до або після менструації.
Деякі чинники здатні спровокувати активне зростання дріжджоподібних грибків, зокрема, мікротравми піхви. Гінекологи вважають, що до успішного розвитку молочниці призводять наступні чинники:
- спадковість, генетика;
- нераціональне харчування, споживання жирних і гострих блюд;
- нестача вітамінів;
- прийом антибіотиків;
- порушення особистої гігієни;
- носіння незручної нижньої білизни – захворювання часто зустрічається у людей, що носять білизну не за розміром;
- стреси та нервова напруга.
Профілактика кандидозу
Щоб запобігти молочниці, важливо дотримуватися інтимної гігієни, струмінь води при підмиваннях направляти спереду назад, використати проточну воду, спеціальний гель, оскільки там оптимальний рівень Ph.
Також слід віддавати перевагу бавовняній білизні, яка забезпечує хороший повітрообмін: синтетика створює «парниковий ефект», а це сприятливе середовище для розмноження грибків. Щоденні прокладки теж не дозволяють шкірі дихати, їх треба міняти кілька разів в день.
Не зловживайте вуглеводною й солодкою їжею, застосовуйте антибіотики тільки за призначенням лікаря, відмовтесь від спринцювань, оскільки вони порушують баланс мікрофлори.
Лікування молочниці в клініці «Оксфорд Медикал»
Препарати для лікування кандидозу повинен призначати виключно гінеколог, оцінюючи індивідуальні показники – давність появи патології, інтенсивність виділень тощо. Часто лікарі виписують пігулки або свічки, які не лише знімають симптоми, але й борються з грибком. Після лікування важливо допомогти організму заселити мікрофлору корисними бактеріями.
ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ