Не кожен з нас може запідозрити початок вростання нігтя у шкіру. На незначний біль ми не зважаємо, а почервоніння шкіри місцево списуємо на тісне взуття. На жаль, переважно до лікаря звертаються у тому випадку, коли врослий ніготь не підлягає простому і консервативному лікуванню.
Вростаючий ніготь спричиняє як косметичний дефект, так і значний дискомфорт для пацієнта. Тож як уникнути вростання нігтя та як його лікувати?
Причини вростання нігтя у навколишні тканини
Вростаючий ніготь жодним чином не пов’язаний з анатомічними особливостями тіло будови пацієнта. Все-таки, зазвичай причини є дуже простими і банальними, здебільшого пов’язаними з неправильним доглядом.
Отже, причини вростання нігтя:
Неправильне підрізання нігтів. Варто запам’ятати просте правило: край нігтьової пластини на руках повинен бути заокругленим, а на ногах – прямим і рівним. Якщо ви підсікаєте ніготь на ногах і заокруглюєте кутики, то вони починають рости в бік зрізу – вростати в шкіру.
Незручне та тісне взуття. Особливо це стосується жінок, які вважають, що краса потребує жертв і можуть увесь день ходити у туфлях-човниках із тісним та заокругленим носком. Тривале стиснення може призвести до деформації нігтя і пальця, вгинання нігтьової пластини і звісно ж вростання у шкіру.
Порушення кровообігу, які також призводять до порушення трофіки нігтя і розладів його росту. Ці порушення можуть бути спровокованими діабетичною ангіопатією, облітеруючим атеросклерозом та іншими патологіями кровообігу.
Гіпергідроз стоп – проблема, яка провокує розм’якшення шкіри, мацерації, ріст і розвиток патогенних бактерій, грибків. А ці інфекції можуть призвести до оніхомікозу і оніхогрифозу, які також характерні вростанням нігтя.
Плоскостопість, викривлення хребта – виникає порушення опори на стопу.
Які симптоми дозволяють запідозрити вростаючий ніготь?
Симптоми виникають так же поступово, як і саме вростання нігтя. Спочатку пацієнт відмічає біль, особливо при тривалій ходьбі. Біль посилюється при натисканні на пластину з боку вростання. Зовні помітно, що шкіра, в яку вростає ніготь, початку є червоною, а потім блідою, набрякає, може бути гарячою на дотик.
Коли цілісність шкіри порушується, незабаром приєднуються бактерійні ускладнення. Шкіра надмірно запалена, з під нігтя виділяється гній. Нігтьова пластина може самостійно відділятися, у випадку, якщо шкіра зазнає невротизації. Варто зауважити, що цей стан є особливо небезпечним для тих, хто страждає цукровим діабетом, адже може сформуватися гангрена нігтя і потім стопи.
Хірургічне лікування вростаючого нігтя в Оксфорд Медікал
Якщо вчасно звернутися до лікаря, то можна цілком зберегти цілісність нігтя. При початкових проявах вростання лікар призначить ванночки, місцеві мазі, вставлення скоби під нігтьову пластину, яка усуне розвиток вростання, косметичне підрізання.
В інших випадках лікарі застосовують крайову резекцію нігтьової пластини із застосуванням радіохвильового скальпеля. Цей метод є нетравматичним та швидким. Застосування радіохвильової хірургії значно зменшує крововтрату і пришвидшує реабілітацію пацієнта. Саме тому радіохвильова хірургія є одним із найпопулярніших методів. Вся процедура проводиться під дією місцевого знеболення, тому пацієнт може не хвилюватися про біль чи дискомфорт під час процедури. Окрім того, лікар призначає засоби для санації шкіри, якщо був навіть найменший ризик інфікування.
Любі пацієнти, доглядайте за нігтями правильно і за потреби довіртесь спеціалістам!
ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ