Жовчнокам’яна хвороба – це патологія, характерна утворенням твердих конкрементів у жовчному міхурі. Якщо в деяких випадках їх можна ліквідувати методом ультразвукової літотрипсії, то часто пацієнти звертають до лікаря вже під час тієї стадії, коли жовчний міхур вберегти неможливо.
Для хірурга важливим вибором постає планування дій оперативної холецистектомії. Раніше вдавалися до масивних лапаротомічних методів. Їх недоліком були великі шрами, великий об’єм втручань, тривала реабілітація пацієнта, значно вищий ризик ускладнень. Тому від цього методу поступово відмовляються і переходять на менш інвазивні, а саме на відкриту та відеолапароскопію.
На сьогоднішній день, найбільш оптимальним методом для пацієнта є лапароскопічна холецистектомія.
В чому суть лапароскопічної холецистектомії?
Дана методика є золотим стандартом якісного та безпечного видалення жовчного міхура. Дана операція відноситься до радикальних методик. Не варто боятися, адже з медичної точки зору, слово «радикальний» являє собою просто видалення патологічно ураженої тканини чи органа.
На відміну від класичної лапаротомії, лапаросокопічний оперативний доступ проводиться завдяки 4-м невеликим отворам (до 1 см), які надалі легко приховуються косметичним швом. Лапароскопічний метод передбачає введення інструментів у черевну порожнину і проведення маніпуляції, спостерігаючи на екран, який завдяки високій роздільній здатності виводить зображення у багатократному збільшенні. Рухливість камери забезпечує огляд органа з різних кутів, що забезпечує значно ефективніші дії лікаря.
Показання та протипоказання до лапароскопічної холецистектомії
Збереження органа – це головна мета лікаря, тому видалення жовчного міхура проводять тільки згідно строгих показань:
калькульозний холецистит, усі форми;
гангренозний холецистит;
відсутність ефекту консервативного лікування гострого катарального холециститу;
деструктивні зміни при некалькульозному холециститі;
безсимптомний холецистолітіаз.
Для визначення доцільності процедури і прогнозування будь яких побічних станів, хірург, в першу чергу, призначає ряд досліджень, а саме: загально клінічні та біохімічні лабораторні дослідження, коагулограму, ЕКГ, консультацію кардіолога та терапевта, дослідження АТ, УЗД органів ЧП.
Завдяки цим дослідженням лікар може виявити такі протипоказання до холецистектомії:
порушення згортання крові, схильність до кровотеч, які не піддаються корекції;
приховані розлади серцево-судинної системи;
четверта стадія ожиріння;
гострі запальні захворювання з підвищенням температури тіла;
загострення хронічних патологій;
обтураційна жовтяниця;
деякі види онкопатології жовчного міхура;
свищі гепато-біліарної системи та ін.
В будь-якому випадку, протипоказання є відносними, адже у випадку, коли холецистектомія є невідкладним втручанням, лікарі проводять переоцінку ризиків і, керуючись офіційними протоколами надання медичної допомоги, проводять процедуру всупереч протипоказам.
Лапароскопічна холецистектомія в Оксфорд Медікал
Обравши хірургію Оксфорд Медікал Житомир, пацієнт свідомо надає перевагу якості, комфорту та безпеці. У нашій клініці застосовуються тільки сучасні методики лікування, які закріплюються незмінними чинниками як професійність лікаря та новітня ендоскопічна апаратура.
Ми стараємося докласти максимум зусиль для вашої безпеки і комфорту! Наші лікарі стараються забезпечити оптимальні умови для подальшої якісної реабілітації пацієнта завдяки застосуванню безпечних та нетравматичних методик. Завітайте на первинний прийом до нашого лікаря і отримайте набагато більше детальної інформації.
ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ