Знижки -15% для захисників України
В тілі людини мільйони кров’яних судин – герметичних трубок, які пропускають через себе кров та забезпечують доставку кисню та поживних речовин в органи і системи організму. При травмах різної тяжкості стінки капілярів, вен чи артерій можуть руйнуватися, що призводить до кровотечі чи гематоми.
Ці два види ушкоджень різняться тим, що при кровотечі ушкоджується цілісність шкіри і кров витікає назовні або всередину порожнин тіла (внутрішня кровотеча). При утворенні гематоми шкіра не пошкоджується, а згорнута чи рідка кров закупорюється в м’яких тканинах.
Гематоми поділяють на декілька видів й класифікують за різними характеристиками:
Місце утворення: підслизові, підшкірні, міжм’язеві, підфасціальні. До того ж існують внутрішньочеревні та гематоми у тканинах внутрішніх органів. Два останні різновиди особливо небезпечні та загрозливі.
Стан судин: пульсуюча гематома та непульсуюча.
Внутрішнє середовище та фізичні показники крові: свіжі (рідка кров), згорнуті (коагульовані), інфіковані та нагноєні.
Клінічні характеристики: осумковані, неосумковані, дифузні.
Особливий вид гематоми, який не можна віднести до жодної з груп – внутрішньочерепна. Її складність, небезпечність та можливі ускладнення не дозволяють зрівнювати таку травму з будь-якими іншими. Утворення внутрішньочерпних гематом ставить під загрозу життя людини і зазвичай відбувається в надзвичайних умовах (ДТП, падіння з великої висоти, навмисне ушкодження й ін.)
Гематома може виникнути за багатьох травматичних умов: удар, розрив м’язів, зв’язок, падіння важкого предмета та ін.
Залежно від обставин отримання травми гематоми можуть бути поверхневими чи більш глибокими. В подальшому від цього буде залежати спосіб лікування.
Об’єм та необхідність медичної допомоги визначається розмірами гематоми, її локалізацією та супутніми захворюваннями пацієнта.
Найпростіші поверхневі гематоми навіть не потребують медичного втручання. З часом вони самостійно розсмоктуються, не залишаючи після себе ні сліду. Поверхневі гематоми трохи вищої складності потребують консервативного лікування. Мається на увазі термінове прикладання холодних компресів, зовнішнє застосування антикоагулянтів (гепарин) та проведення фізіотерапевтичних процедур.
У випадку появи великих гематом або ж їх інфікування та нагноєння необхідне негайне оперативне втручання у вигляді дренування. Ця процедура передбачає видалення вмісту гематоми, очищення її порожнини і накладання дренажу для виведення ексудату та інших рідин з рани.
Термінове дренування вкрай необхідне пацієнтам, які отримали внутрішньочерепну гематому. Така процедура проводиться під загальним наркозом з максимальною точністю та обережністю, адже від цього залежить життя пацієнта.
Дренування поверхневої гематоми починається з зовнішньої обробки шкірного покриву та введенні місцевих анестетиків. Далі лікар робить надріз, видаляє вміст гематоми та проводить очищення внутрішнього середовища. Особливо ретельно потрібно очищувати рану, в якій було виявлено інфекційне зараження та нагноєння.
Далі поміщають дренаж і закривають рану за допомогою швів або тампонів (залежно від самої травми). В подальшому призначаються протигрибкові та антибактеріальні препарати. При потребі пацієнт приймає обезболюючі засоби. Обов’язковий пункт – регулярні перев’язки рани та її обробка.
Медичний центр «Оксфорд Медікал» пропонує клієнтам швидке та якісне дренування гематом будь-якої складності!
відділення: Хірургія
відділення: Хірургія
Акції
Відео відгуки
Вірною запорукою якісного і комфортного лікування є тисячі задоволених пацієнтів
Леха Качинського, 4
телефон:
050 821 38 99
067 518 20 33
0412 55 88 80
показати Viber, Telegram
Записатися на прийом
Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом