(0412) 55-88-80
Замовити зворотній дзвінок
Укр

Вам зручно українською

Шановні клієнти! Повідомляємо, що ми переходимо на новий номер телефону (0412)55-88-80.

Хірургічний стаціонар
Хірургічний стаціонар

Ампутація матки в Житомирі

Раніше оперативна гінекологія обмежувалася тотальним видаленням внутрішніх статевих органів. При будь-яких станах видалялися і матка з шийкою, і яєчники. Це призводило до численних ускладнень у жінок, важкого реабілітаційного періоду. Сучасна гінекологія дозволяє щадно видаляти окремі органи або навіть тільки їх частини. Одним із прикладів є однобічна чи двобічна оваріектомія та надпіхвова ампутація матки

Ампутація матки (цю процедуру у медичних колах також називають субтотальною гістеректомією) – являє собою хірургічне видалення матки зі збереженням придатків (труб та яєчників) і шийки матки.

Суть методу ампутації матки

Ампутація матки – це хірургічний метод резекції, що передбачає видалення матки зі збереженням шийки матки, на відміну від методу екстирпації. Чому важливо зберегти шийку матки? По-перше, збережена шийка матки є чудовим методом профілактики пролапсу геніталій. По-друге, кожна жінка має право на збереження сексуальних відчуттів, а шийковий оргазм – найпоширеніший вид сексуального задоволення жінки. Тому, якщо показання до видалення стосуються виключно матки, а патологічних змін з боку яєчників та шийки не виявлено, то лікарі беззаперечно вдаються до методу надпіхвової ампутації.

Показання та протипоказання до ампутації матки

Мусимо застерегти, що видалення матки є серйозним кроком у лікуванні, тому рішення є вкрай відповідальним. Вибір ампутації матки, як методу лікування є необхідним у наступних випадках:

 • профузні кровотечі з матки, які не вдається зупинити жодними методами;

 • множинні міоматозні вузли;

 • розпад та некротизація пухлини матки;

 • хронічні запальні вогнища порожнини матки, численні ерозії та інші зміни, що схильні до малігнізації;

 • аденоміоз у стадії прогресування та ін.

Проте, варто зауважити, що лікар зобов’язаний врахувати всі протипоказання, як абсолютні, так і відносні. Протипоказаннями є порушення згортання крові, гострі запальні захворювання, загострення аутоімунних захворювань, гарячка, інфекційні захворювання статевих органів. 

Також зверніть увагу, що видалення матки тягне за собою абсолютне непліддя, що є актуальним питанням для жінок дітородного віку.

Як проводиться ампутація матки в клініці Оксфорд Медікал?

Перш ніж встановити факт необхідності ампутації матки, лікар зобов’язаний провести повне обстеження жінки. Першочергово необхідно провести детальний збір анамнезу, як класичного, так і менструального. Додатковими методами є лабораторні та інструментальні види досліджень.  Також необхідно провести консультацію та огляд у кардіолога та анестезіолога, щоб виключити протипоказання та визначити метод знеболення.

Операція та реабілітація пацієнтки проводиться в умовах хірургічного стаціонару клініки Оксфорд Медікал. Етапи надпіхвової ампутації наступні:

 • оперативний доступ – в залежності від показань та індивідуальних особливостей, лікарі можуть запропонувати лапароскопічний або ж лапаротомічний доступ;

 • фіксація матки для більш зручного проведення ампутації;

 • перев’язка, відсікання та ушивання зв’язок і маткових труб;

 • розсічення очеревини біля перешийка;

 • оголення, перев’язка та ушивання маткових судин;

 • відсікання матки від шийки;

 • пластика шийки матки;

 • перитонізація, пошарове ушивання складових черевної стінки.

Період реабілітації залежить від методу оперативного доступу. Звичайно ж, найбільш оптимальним є лапароскопічний метод, адже доступ забезпечується трьома отворами діаметром до 1 см. Реабілітація полягає в уникненні фізичних навантажень на 2-4 тижні, уникання гарячих ванн та саун, утримання від статевого життя на кілька тижнів, носіння бандажа.

Лікарі клініки Оксфорд Медікал Житомир гарантують професійний підхід,комфорт та безпеку для кожної пацієнтки! Довіряйте найкращим! Запис: (0412)55-88-80

( Рейтинг: 0, голосів: 0 )

відгуки
Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації кліників
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом