Ми знаємо, що чоловічі та жіночі статеві органи містять численні залози, які продукують спеціальну речовину. Ця речовина створює додатковий захист від умовно-патогенної флори, зволожує, забезпечує комфорт під час статевого акту.
Кістозні новоутворення є частим явищем в сучасній урології та гінекології. Обумовлено це різними чинниками, в тому числі і стресовим фактором. Всі кістозні пухлини статевих органів формуються внаслідок порушення відтоку чи обтурації певної залози.
Класична кіста складається із оболонки – капсули, яка по суті є стінкою екзокринної залози, відповідного вмісту, який накопичується, застоюється і може ускладнитися нагноєнням через проникнення інфекції, ніжки, на якій фіксується кіста, та інколи видимого точко видного отвору, що колись слугував вивідною протокою залози.
У жінок частіш за все виникають наботові кісти (вони не потребують лікування, тільки спостереження у гінеколога), кісти бартолінових (присінкових) залоз, кісти яєчників. Чоловіки часто звертаються до лікаря із кістою простати, калитки, яєчка, пара уретральною кістою.
Причини розвитку кіст статевих органів
Як ми й зазначали, кіста патогенетично обумовлена обтурацією екзокринної залози та пере розтягненням її стінок внаслідок підвищеного тиску накопиченого секрету. Сприяють цьому процесу такі фактори:
різкі гормональні зміни в організмі;
нерегулярне статеве життя;
помилки у веденні інтимної гігієни;
використання засобів, які не підходять для ведення інтимної гігієни;
носіння тісної та незручної білизни;
спадкова схильність;
стрес;
переохолодження інтимних зон.
Клінічні прояви кіст статевих органів
Кісти, що не ускладнюються нагноєнням чи запаленням, зазвичай не завдають значних суб’єктивних відчуттів. В залежності від розміру кісти та її локалізації, пацієнт може скаржитися на дискомфорт, відчуття стороннього тіла, кіста може завдавати незручностей під час статевого акту. В деяких випадках «паразитуюча кіста» може призвести до деяких розладів функціонування сечостатевої системи. Наприклад, периуретрильна кіста та кіста простати завдають чоловікам значних труднощів під час сечопуску. Сечопуск стає болючим, частим із дрібними порціями.
Нагноєння кісти, розрив, кровотеча – і це не увесь список ускладнень, які можуть виникати разом із кістою. Тому у випаду появи дивного новоутворення одразу ж верніться до уролога.
Видалення кіст статевих органів в Оксфорд Медікал
Можливо деякі кісти піддаються раціональному консервативному лікуванню, але лікування повинне бути тривалим і відсоток результативності не завжди високий. Класичним методом є оперативне видалення кісти.
Обирати метод лікування повинен тільки лікар, враховуючи всі дані огляду та результатів лабораторних досліджень, УЗД. Кісти внутрішніх статевих органів, наприклад, кісту простати ліквідовують або методом трансректальної пункції (у випадку розладів сечопуску та дискомфорту) або хірургічним висіченням кісти з капсулою та ніжкою (коли відбулося нагноєння, чи кіста досягла надмірних розмірів.
Пацієнти з кістою зовнішніх статевих органів, на жаль, звертаються вже на стадіях нагноєння, яке виникає через часту травматизацію та тертя. Тому лікування є комбінованим: хірургічне висічення кісти + антибактеріальна терапія, як місцева, так і загальна.
В Оксфорд Медікал хірургічне лікування кіст проводиться із застосуванням радіохвильової хірургії. Це дозволяє забезпечити миттєву коагуляцію судин, швидке загоєння тканин і швидку реабілітацію пацієнта. Обирайте комфорт та професійний підхід!
ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ